fbpx

Polecamy

Szkolne pracownie z nowym wyposażeniem

Szkolne pracownie z nowym wyposażeniem Szkolne pracownie z nowym wyposażeniem

Uczniowie wszystkich szkół podstawowych w gminie Mirzec będą mieć do dyspozycji profesjonalnie wyposażone pracownie matematyczno-przyrodnicze.

Nowoczesny sprzęt zakupiony w ramach projektu „Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie gminy Mirzec – etap I, obejmujący: Doposażenie pracowni matematyczno – przyrodniczych w Szkołach Podstawowych na terenie Gminy Mirzec” trafi do sześciu szkół: w Mircu, Tychowie Starym, Tychowie Nowym, Małyszynie, Gadce i Osinach. Będą to walizki badacza, walizki ekobadacza, funkcyjne modele oka, ucha, serca i płuc, zestawy brył geometrycznych, zestawy do budowy brył szkieletowych, laptop, przyrządy do demonstracji powstawania brył obrotowych, tablety oraz drukarki 3D w długopisie.


reklama


Koszt zakupu sprzętu to 27.483 złote. 70 % tej kwoty to dofinansowanie do kosztów kwalifikowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020, z działania Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej. Termin dostarczenia sprzętu minie 30 października 2019 roku. Dostarczeniem sprzętu do szkół zajmie się firma MadiTech z Kielc. W piątek 6 września wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn przy kontrasygnacie zastępcy skarbnika Gminy Mirzec Urszuli Barszcz podpisał umowę z reprezentantem firmy MadiTech Zenonem Ogłozą.

Doposażenie pracowni matematyczno-informatycznych w sprzęt to pierwszy z dwóch etapów projektów. Efektami drugiego etapu projektów będą nowe boiska przy szkołach podstawowych w Jagodnem i Trębowcu, których budowa została zaplanowana na lata 2020 i 2021. Wartość kosztorysowa całego projektu (budowa boisk i doposażenie pracowni matematyczno – przyrodniczych) to 713.943 złote, przy czym uzyskane dofinansowanie to kwota 499.670 złotych. Ostatecznie koszty będą znane po przetargach na budowę boisk.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media