fbpx

Polecamy

Wicepremier z odwiedził fabrykę MAN Bus w Starachowicach (zdjęcia)

6 września wicepremier Jarosław Gowin zwiedził starachowicki zakład, który stał się europejskim centrum produkcyjnym niskopodłogowych autobusów miejskich marki MAN.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w trakcie wizyty w zakładzie MAN Bus w Starachowicach wicepremier podkreślił, że polska gospodarka ciągle jeszcze w zbyt małym stopniu jest innowacyjna.

- To właśnie innowacyjne firmy, jak np. MAN, oferują najlepiej płatne miejsca pracy, płacą najwyższe podatki do budżetu, z czego się bardzo cieszymy. To te firmy działają w sposób najbardziej przyjazny dla środowiska – powiedział Jarosław Gowin.

Powiedział, że takie firmy jak MAN rząd traktuje jako „perłę w koronie polskiej gospodarki”.

- Będziemy na pewno starali się stwarzać jak najlepsze warunki do rozwoju takich innowacyjnych firm – zapewnił wicepremier.

Przedstawiciele firmy zaprezentowali w piątek niskopodłogowe autobusy miejskie MAN Lion’s City nowej generacji, których produkcja ruszyła na początku maja. Pojazdy te posiadają m.in. nowy system napędu wyposażony w technologię MAN EfficientHybrid oraz niezależne zawieszenie przedniej osi.

- W tym roku przygotujemy pierwsze autobusy, które trafią do naszych klientów – jest ich ok. trzech, czterech. W następnym roku planujemy testy w różnych miastach na poziomie 30, 40 autobusów – podkreślił Michael Kobringer, członek zarządu ds. produkcji i logistyki MAN Truck & Bus SE.

Firma liczy, że w 2021 r. rozpocznie się seryjna produkcja tych pojazdów na poziomie 500 sztuk.

MAN Truck & Bus Polska działa w kraju od ponad 20 lat. Firma, poza niskopodłogowymi autobusami miejskimi, produkuje m.in. pojazdy ciężarowe – w podkrakowskich Niepołomicach. W całej Polsce spółka zatrudnia ponad 4 tys. pracowników, w samych Starachowicach pracuje ponad 2,5 osób.


reklama


rm / man / gowin / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media