fbpx

Polecamy

3 kierujących na "podwójnym gazie". Policja podsumowała akcję „Trzeźwy poranek”

3 kierujących na "podwójnym gazie". Policja podsumowała akcję „Trzeźwy poranek” 3 kierujących na "podwójnym gazie". Policja podsumowała akcję „Trzeźwy poranek”

W celu wyeliminowania z dróg nietrzeźwych kierujących policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej komendy na terenie całego powiatu przeprowadzili dzisiaj wzmożone działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”.

Kierujący, który porusza się pojazdem będąc pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu stanowi zagrożenie zarówno dla siebie jak i życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego tak ważne jest, aby prowadzić wszelkiego rodzaju akcje, które maja na celu ujawniania takich kierujących i pociąganie ich do odpowiedzialności za popełnione czyny.


reklama


Dzisiaj na drogach powiatu starachowickiego przeprowadzono działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. W ich trakcie przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 453 kierujących. Ujawniono 3 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu, dwóch kierowców samochodami i jednego rowerem.

Działania polegające na kontroli trzeźwości kierujących nadal będą przeprowadzane systematycznie na drogach naszego powiatu. Ich nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa poprzez eliminowanie z dróg kierujących będących pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. Zadaniem ich jest również rola prewencyjna, wytworzenie w świadomości kierujących poczucia nieuchronności kary za popełniane czyny.

pk / kpp

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media