fbpx

Polecamy

Grube miliony dla świętokrzyskich szpitali. Ile trafi do Starachowic?

Grube miliony dla świętokrzyskich szpitali. Ile trafi do Starachowic? Grube miliony dla świętokrzyskich szpitali. Ile trafi do Starachowic?

Ponad 13 milionów złotych dofinansowania z budżetu państwa, otrzymają lecznice działające w ramach tak zwanej sieci szpitali na terenie naszego regionu. Dodatkowe środki zostaną przeznaczone na wzrost finansowania placówek, w tym szpitali powiatowych.

- Przekazaliśmy dobrą informację dla szpitali. Dla naszego województwa wpływa 13 mln zł. Każdy szpital ma przydzieloną odpowiednią kwotę środków finansowych. To dyrektor szpitala będzie miał możliwość przydzielenia tych środków w sposób, który uzna za stosowny. Środki będą mogły zostać przekazane między innymi na wynagrodzenia. To dyrektor szpitala najlepiej wie, w jaki sposób zagospodarować te środki – mówiła wojewoda Agata Wojtyszek.


reklama


Decyzją Ministra Zdrowia, do 15 szpitali pierwszego i drugiego stopnia referencyjności, z województwa świętokrzyskiego, trafi rządowe wsparcie o łącznej kwocie ponad 13 milionów złotych. Ostatnie lata to znaczny wzrost nakładów finansowych na lecznice, dodała wojewoda.

Jak podkreśla dyrektor świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, Małgorzata Kiebzak, w tym roku jest to trzecia transza przeznaczona na wzrost wyceny świadczeń dla szpitali. Każda placówka ma przydzieloną kwotę finansowania. O jej rozdysponowaniu decydować będą dyrektorzy szpitali. Pieniądze będą mogły zostać przekazane m. in. na wynagrodzenia. Szpital w Starachowicach otrzyma 1 771 559 złotych.

Od początku roku szpitale w regionie objęte tak zwaną siecią ze wszystkich transz otrzymały ponad 40 milionów złotych.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media