fbpx

Polecamy

75 mln na budowę północno-zachodniej obwodnicy Starachowic Wyróżniony

To już oficjalne. I etap budowy północno-zachodniej obwodnicy Starachowic z dofinansowaniem. Taką informację przekazało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. 

Starachowice jako jedyne w województwie starały się o pieniądze z programu "Mosty dla regionów". W efekcie na tę inwestycję przyznano 75 mln zł. Jak mówiono podczas konferencji prasowej, do resortu wpłynęło ponad 70 wniosków.

- Musieliśmy z tych wszystkich wniosków wybrać te najpilniejsze. Chcemy zrealizować około kilkunastu przepraw, a wśród tych, które będziemy realizować w pierwszym etapie, jest ta przeprawa na rzece Kamiennej  - zaznaczał wiceminister Waldemar Buda.

Na inwestycję składają się: most o długości 700 metrów oraz 1,1, km dróg dojazdowych. Połączy ona DK 42 w Wąchocku z drogą wojewódzką 744 od północy Starachowic.

 


reklama


Dokumentacja projektowa ma zostać przygotowana do maja 2020 roku, a zakończenie prac przewidywane jest na 2022 rok. Realizacją inwestycji zajmie się Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Prace nad powstaniem północno-zachodniej obwodnicy Starachowic ruszyły na początku poprzedniej kadencji. Powstały trzy koncepcje przebiegu trasy, kolejnym etapem było uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji, następny to wybór wykonawcy dokumentacji technicznej, która była wykonywana przez ostatni rok i niedługo powinna być w pełni gotowa.

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media