fbpx

Polecamy

Rozwiązali zagadkę kwietniowej kradzieży

Rozwiązali zagadkę kwietniowej kradzieży Rozwiązali zagadkę kwietniowej kradzieży

Kryminalni z komisariatu w Morawicy zatrzymali wczoraj na terenie powiatu starachowickiego 28- latka. Śledczy ustalili, że mężczyzna ten, wspólnie ze swoim znajomym pod koniec kwietnia b.r. w jednym z marketów na terenie Chmielnika ukradli artykuły, warte blisko 700 złotych. 28- latka i jego wspólnika, którego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu, wkrótce rozliczy sąd.

W maju 2019 roku do Posterunku Policji w Chmielniku zgłosił się przedstawiciel jednego z marketów, informując o kradzieży. Jak wynikało z pierwszych informacji, pracownicy sklepu po inwentaryzacji stwierdzili brak artykułów, m.in. alkoholi o wartości 684 złotych. Analiza monitoringu pozwoliła na ustalenie powodu takiego stanu rzeczy. Okazało się, że 28 kwietnia nieznani mężczyźni wyjechali ze sklepu wypełnionym artykułami wózkiem, omijając linię kas.


reklama


Do sprawy włączyli się policjanci z Referatu Kryminalnego morawickiego komisariatu, których szereg czynności pozwolił na ustalenie podejrzewanych o dokonanie opisywanej kradzieży. Trop wiódł stróżów prawa na teren powiatu starachowickiego. W poniedziałek funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Morawicy zjawili się w miejscu zamieszkania 28- latka, który nie kryjąc zdziwienia wizytą mundurowych został zatrzymany.

Śledczy ustalili także dane wspólnika mężczyzny, którego zatrzymanie jest już tylko kwestią czasu. Obaj będą tłumaczyć swoje zachowanie przed sądem. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

kp / kmp

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media