fbpx

Polecamy

"Dziewczynka wybiegła z płaczem". Instruktor z zarzutami w związku z podejrzeniem o pedofilię

"Dziewczynka wybiegła z płaczem". Instruktor z zarzutami w związku z podejrzeniem o pedofilię "Dziewczynka wybiegła z płaczem". Instruktor z zarzutami w związku z podejrzeniem o pedofilię

W Starachowicach doszło do zatrzymania instruktora z jednej z lokalnych instytucji kulturalnych podejrzanego o wykorzystanie seksualne dziewczynki. Teraz sprawę bada prokuratura informuje Gazeta Wyborcza.

Podejrzany został zatrzymany w niedzielę wieczorem przez starachowicką policję. Sprawa jest bardzo delikatna informują śledczy.

– Wykonujemy czynności w sprawie dotyczącej doprowadzenia osoby nieletniej do innej czynności seksualnej – wyjaśnia Aleksy Hamera z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.

Jak ustaliła Gazeta Wyborcza, sprawa wyszła na jaw, kiedy przebywał on na zagranicznym wyjeździe kilka dni temu. Na ten czas wziął urlop w pracy. Były tam też dzieci ze Starachowic.

– Do swojego pokoju zaprosił dziewczynkę z innego miasta, wybiegła stamtąd z płaczem. Potem dzieci od nas zaczęły opowiadać, co je wcześniej spotkało – opowiada Wyborczej osoba znająca kulisy sprawy.


reklama


Dzieci do Polski wróciły już pod opieką innej osoby dorosłej.

– Natychmiast po tym, jak dowiedziałem się o sprawie, zapewniliśmy pomoc psychologiczną dla rodziny tego dziecka. Jeszcze przed przybyciem policji zabezpieczyliśmy służbowy pokój tego mężczyzny – wyjaśnia prezydent Marek Materek.

Prokuratura decyzję w sprawie zatrzymanego mężczyzny podjęła we wtorek wieczorem stawiając mu dwa zarzuty informuje Gazeta Wyborcza. Mężczyźnie grozi do 15 lat pozbawiani wolności.

– Mężczyźnie we wtorek po południu przedstawiono dwa zarzuty przeciwko wolności seksualnej i obyczajności na szkodę małoletnich poniżej 15. roku życia – informuje Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Śledczy wystąpili już do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

gw / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media