fbpx

Polecamy

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Starachowicach

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Starachowicach Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Starachowicach

Gmina Starachowice po raz trzeci włączyła się w organizację Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który trwa od 16-22 września. Tegoroczna kampania, nakierowana jest na promocję aktywnych form mobilności i odbywa się pod hasłem „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy”, a jej slogan brzmi „Chodź z nami!”.

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Mobilności funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji w Starachowicach na terenie miasteczka ruchu rowerowego przeprowadzili lekcję bezpiecznego poruszania się po drogach, uczestniczyli w niej uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 9. Następnie zorganizowano konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dodatkowo w trzech przedszkolach miejskich nr 7, nr 11 i nr 13 dzieci uczyły się podstaw bezpieczeństwa, poznawały podstawowe znaki drogowe oraz zasady poruszania się po różnych typach skrzyżowań.


reklama


Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu zakończony zostanie Dniem Bez Samochodu - 22 września. W tym dniu wszyscy którzy dysponują dowodem rejestracyjnym swojego pojazdu będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w organizację Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 9, Dyrekcją Przedszkoli Miejskich nr 7, 11, 13, funkcjonariuszom Policji oraz Prezesowi Zakładu Energetyki Cieplnej w Starachowicach.

Źródło: UM Starachowice

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media