fbpx

Polecamy

Śmiertelny pożar budynku mieszkalnego w Starachowicach (zdjęcia)

Jak już informowaliśmy, 18 września o godz. 21.25 starachowiccy strażacy otrzymali informację o pożarze w budynku mieszkalnym przy ul. Myśliwskiej w Starachowicach.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Starachowicach. Osoba zgłaszająca zdarzenie informowała, że w obiekcie mogą znajdować się ludzie. Po dojeździe pierwszych jednostek do płonącego budynku skierowano zespół strażaków, którego celem było dotarcie do poszkodowanych.

Strażacy ewakuowali na zewnątrz budynku 61-letnią nieprzytomną kobietę, która została zabrana do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Jej stan jest ciężki ze względu na powstałe oparzenia ciała. W toku dalszych poszukiwań zlokalizowano częściowo zwęglone zwłoki 70-letniego mężczyzny.

Z uwagi na drewnianą konstrukcję budynku akcja gaśnicza była mocno utrudniona. Istniało również realne niebezpieczeństwo przerzutu ognia na znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie inny budynek mieszkalny. Dzięki szybkiej i sprawnej interwencji oba budynki zostały ocalone. Spaleniu uległo wyposażenie dwóch pomieszczeń a także część pokrycia dachu. Strażacy po ugaszeniu ognia oddymili budynek.

Na miejsce zdarzenia przybyli przedstawiciele prokuratury oraz grupa dochodzeniowa policji z biegłym w zakresie ustalania przyczyn pożarów.

W działaniach udział wzięły 4 zastępy - 14 strażaków. Nadal nie wiadomo co mogło byś przyczyną pożaru. Biegli padają sprawę.


reklama


kp psp / kpp / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media