fbpx

Polecamy

Sukces starachowiczanki na Mistrzostwach Europy w strzelectwie

Sukces starachowiczanki na Mistrzostwach Europy w strzelectwie Sukces starachowiczanki na Mistrzostwach Europy w strzelectwie

Reprezentacja Polski kobiet w której występuję Agata Nowak ze Świtu Starachowice zajęła we włoskiej Bolonii wysokie miejsce w strzeleckich mistrzostwach Europy w konkurencji pistoletu na 25 metrów poinformował Polsat Sport.

Oskar Miliwek z Zawiszy Bydgoszcz wraz z Agatą Nowak ze Świtu Starachowice zajęli w Bolonii 9. miejsce w pistolecie standard na 25 m w konkurencji par mieszanych strzeleckich mistrzostw Europy. 15. lokata w stawce dwudziestu startujących przypadła Joannie Tomali i Piotrowi Danilukowi (oboje Flota Gdynia). Triumfowały Niemcy przed Ukrainą I i Szwecją.

Polacy w Bolonii zdobyli dotychczas cztery medale w tym dwa złote w karabinie na 50 m z postawy leżąc w rywalizacji indywidualnej i drużynowej. Wynik polskiej trójki - 1878,3 to rekord świata. Na najwyższym stopniu podium stanął Marcin Majka, a trzeci był Tomasz Bartnik. Obok nich w drużynie wystąpił Daniel Romańczyk (Agat Złotoryja), sklasyfikowany na 10. miejscu.

Na podium stanął również junior Maciej Kowalewicz z Gwardii Olsztyn zajmując trzecie miejsce w karabinie na 50 m z trzech postaw.