fbpx

Polecamy

Grupa młodych rabusiów i włamywaczy rozbita (zdjęcia)

Kieleccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 17, 19 i 23 lat. Śledczy zwalczający przestępczość przeciwko mieniu ustalili, że grupa ta ma na swoim koncie 9 włamań do lokali handlowych na terenie Kielc i powiatu. Ich łupem padały najczęściej perfumy i papierosy. Ponadto zatrzymani są odpowiedzialni za kradzieże w drogeriach na terenie Skarżyska – Kamiennej i Starachowic. Straty wyrządzone przez grupę wyniosły łącznie około 40 tys. zł. Sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Kryminalni z Komisariatu Policji I w Kielcach od jakiegoś czasu pracowali nad sprawą kradzieży perfum w różnych drogeriach na podległym terenie. Jak ustalili policjanci, nieznani wówczas sprawcy pod koniec sierpnia systematycznie okradali punkty handlowe, a ich łupem padły perfumy warte ponad 5200 złotych. W tym samym czasie funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu analizowali skrupulatnie materiały, dotyczące kradzieży z włamaniem do obiektów handlowych na terenie Kielc i gminy Chęciny. Stróże prawa z wydziału i komisariatu w pewnym momencie wpadli na ślad, że za sprawą zarówno kradzieży, jak i włamań najprawdopodobniej stoi ta sama grupa. Podejrzenia padły na wielokrotnie wcześniej notowanych 17, 19 i 23- latka. Najmłodszy i najstarszy z nich wpadli w ręce kryminalnych w środę, z kolei czwartkowego poranka został zatrzymany 19- latek.

Śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy miejskiej ustalili, że grupa ta ma na swoim koncie 9 włamań do sklepów na terenie Kielc i powiatu oraz liczne kradzieże w drogeriach. Po łupy mężczyźni wybierali się także na teren powiatów skarżyskiego i starachowickiego. Łącznie swoją przestępczą działalnością spowodowali straty w wysokości około 40 tys. zł. Wczoraj cała trójka odpowiadała na pytania prokuratora. Wszystkim grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kieleccy policjanci ustalili także kolejne osoby związane z opisywanymi zdarzeniami. Cała sprawa ma charakter rozwojowy, a zatrzymanie pozostałych sprawców jest kwestią czasu.


reklama


km / kmp / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media