fbpx

Polecamy

Protest diagnostów w starachowickim szpitalu Wyróżniony

Protest diagnostów w starachowickim szpitalu Protest diagnostów w starachowickim szpitalu

We wtorek diagności laboratoryjni pracujący w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach przyłączyli się do ogólnopolskiego protestu.

W laboratorium w Starachowicach pracuje ponad dwadzieścia osób, obecnie, część z nich znajduje się na zwolnieniu.

- Wzrosła istotnie absencja chorobowa w dziale diagnostyki laboratoryjnej. Praca jest na bieżąco utrzymywana na poziomie bezpiecznym dla pacjenta i dla działalności szpitala – powiedział w rozmowie telefonicznej Dariusz Kopania p.o. Dyrektora Naczelnego.

Agnieszka Gierszon z Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych poinformowała, że pomimo fatalnej sytuacji w placówkach w całym kraju, pacjenci mają zapewnione bezpieczeństwo.

- Pilne badania są realizowane. Nie wykonywane są jedynie badania rutynowe i ambulatoryjne - powiedziała.

Protestujący w Starachowicach chcą godnej płacy, podobnie jak ci pracujący w stu innych punktach laboratoryjnych w całej Polsce, domagają się dwóch podwyżek: 500 zł teraz i kolejnych 500 zł od stycznia. Obecnie zarabiają średnio 2 tys. zł.


reklama


Agnieszka Gierszon w rozmowie z radiem TOK.FM powiedziała, że diagności i fizjoterapeuci od lat są spychani na margines. 

- Nie walcząc, wylądujemy na samym dnie w ochronie zdrowia i przez lata się z tego nie wydobędziemy. W obietnicach wyborczych nie ma nic o nas, a jest wręcz "antyMy". Pensja minimalna, która jest obiecywana wszystkim w Polsce, według interpretacji prawników nie dotyczy nas, ponieważ nasze wynagrodzenie regulują inne ustawy - wyjaśniała.

Dodaje także, że w momencie wprowadzenie planowanej płacy minimalnej wynagrodzenia "tragicznie się spłaszczą".

- Nie będzie różnicy między personelem pomocniczym w szpitalach a personelem z latami wykształcenia i specjalizacjami. To absurdalna sytuacja - podkreśliła. 

tok.fm / medexpress.pl / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media