fbpx

Polecamy

Uczniowie zwiedzali komendę (zdjęcia)

We wtorek uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Radkowicach mieli przyjemność zwiedzić budynek Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, oraz zobaczyć na żywo jak wygląda codzienna służba policjantów.

Dzieci z klas 0-2 dowiedziały się, czym zajmują się policjanci i jakie czynności wykonują w poszczególnych wydziałach. Uczniowie mogli zobaczyć stanowisko Oficera Dyżurnego, który koordynuje pracę wszystkich policjantów w jednostce. Nie lada gratką, dla każdego dziecka było wcielenie się na chwilę w policjanta ruchu drogowego, poprzez założenie policyjnej czapki. Dzieci miały możliwość zobaczenia pomieszczenia, w którym znajduje się lustro „weneckie”, oraz Sali Narad, którymi były bardzo zainteresowane.

Podczas zwiedzania Sali Narad z dziećmi przeprowadzono krótką pogadankę profilaktyczną. Przypomniano dzieciom jak ważne jest przestrzeganie przepisów i zasad ruchu drogowego dla własnego bezpieczeństwa. Omówiono zasady podczas przechodnia przez przejście dla pieszych, jak i korzystania przez nie z fotelików lub „podstawek” podczas jazdy samochodem.

Po zwiedzaniu budynku dzieci mogły wsiąść do radiowozu policyjnego i zobaczyć jego wyposażenie. Na koniec każde dziecko otrzymało element odblaskowy. Przypomniano, im jak ważne jest jego noszenie dla zwiększenia własnego bezpieczeństwa. Na pewno wizyta w komendzie pozostanie na długo w ich pamięci.


reklama


pk / kpp

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media