fbpx

Polecamy

Policyjny Dzień Odblasków w powiecie starachowickim (zdjęcia)

W ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków” we wtorek starachowiccy stróże prawa rozdawali niechronionym uczestnikom ruchu drogowego elementy odblaskowe. Stróże prawa przeprowadzali działania głównie w miejscach powiatu starachowickiego, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych z ich udziałem.

Policjanci w ramach akcji rozdawali pieszym i rowerzystom elementy odblaskowe w postaci tzw. „opasek”. Funkcjonariusze również przypominali oraz informowali, jak ważne dla bezpieczeństwa każdego z nas jest korzystanie z elementów odblaskowych. To dzięki takiemu wyposażeniu naszej codziennej odzieży, zwiększamy widoczność poruszając się po zmroku. W momencie gdy korzystamy z tzw. „odblasku”, kierujący pojazdem jest w stanie zauważyć nas z odległości nawet 150 metrów, a co za tym idzie odpowiednio wcześnie zareagować w razie potrzeby.

Trzeba pamiętać, że noszenie elementów odblaskowych zwiększa naszą widoczność, a tym samym nasze bezpieczeństwo, a zmniejsza ilość zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego nie chowajmy „odblasków” do kieszeni, torby, czy szuflady tylko nośmy je za każdym razem kiedy poruszamy się po drodze po zmroku nawet w obszarze zabudowanym.


reklama


pk / kpp

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media