fbpx

Polecamy

Małgorzata Kidawa - Błońska do Jarosława Kaczyńskiego: idzie pan w złym kierunku. Konferencja KO w Kielcach

Małgorzata Kidawa - Błońska do Jarosława Kaczyńskiego: idzie pan w złym kierunku. Konferencja KO w Kielcach Małgorzata Kidawa - Błońska do Jarosława Kaczyńskiego: idzie pan w złym kierunku. Konferencja KO w Kielcach

O propozycjach dla przedsiębiorców i pracowników mówili kandydaci do parlamentu z ramienia Koalicji Obywatelskiej. W konferencji przy Kieleckim Parku Technologicznym wzięła udział Małgorzata Kidawa Błońska, kandydatka na premiera.

Płaca minimalna – automatycznie połowa przeciętnego wynagrodzenia, PIT i składki na ZUS i NFZ do 35%, dochody mniej zarabiających, w szczególności młodych, większe nawet do 40%, obniżka kosztów pracy dla najmniejszych firm, obniżka składek ZUS dla samozatrudnionych, zwolnienie ze składek młodych ludzi zakładających firmy - to niektóre z propozycji KO dla przedsiębiorców i pracowników, o których mówiono na konferencji prasowej przy KPT w Kielcach. Wiele uwagi poświęcono też propozycjom partii rządzącej w tym obszarze.

- Nieodpowiedzialna polityka premiera Morawieckiego powoduje, że stoimy na cienkim lodzie. Jeśli propozycje PiS dojdą do skutku, wielu przedsiębiorców będzie musiało zamknąć firmy. Nie może być tak, że nakazowo i centralistycznie podejmuje się decyzje, jak przedsiębiorcy mają prowadzić swoje firmy. Wiemy, że pan prezes nie zakładał firmy, nie brał kredytu i nigdy nie stanął twarzą w twarz ze swoim pracownikiem, którego musiał zwolnić dlatego, że koszty pracy są za wysokie. Nie pozwolimy na to. Chcemy by przedsiębiorcy i pracownicy pracowali wspólnie. (...) Apeluję do prezesa – porozmawiajmy o Polsce bo idzie pan w złym kierunku. – mówiła kandydatka na premiera z ramienia KO, Małgorzata Kidawa-Błońska.

Jak najmniej polityki w gospodarce i przedsiębiorczości – mówił obecny na konferencji przewodniczący PO Grzegorz Schetyna.

- Chcemy wyraźnie powtórzyć –to co zrobił Kaczyński, narzucając podniesienie płacy minimalnej w sposób bezmyślny, to bezrefleksyjne straszenie przedsiębiorców. Polityka musi mieć dobry wpływ na gospodarkę, musi dawać nowe możliwości. Jako KO mówimy wyraźnie – jak najniższe podatki, jak najniższy ZUS, jak najwięcej miejsc pracy. Robiliśmy to w czasie kryzysu finansowego, kiedy przechodziliśmy przez niego suchą stopą, najlepiej w UE. Dzisiaj mówimy - można. Tyle że budżetem muszą zająć się eksperci, a nie amatorzy.


reklama


Bartłomiej Sienkiewicz, lider listy KO w województwie świętokrzyskim, zwracał się bezpośrednio do prezesa PiS.

- Jarosławie Kaczyński, o tym kto jest elitą przedsiębiorców, decyduje wolny rynek i zdolność przedsiębiorców do twardej, codziennej pracy. Nie polityk, który nigdy nie prowadził działalności i nie miał konta w banku. Jeśli teraz Jarosław Kaczyński chce zniszczyć dorobek trzydziestu lat i marzy o tym, żeby stworzyć własną elitę to oznacza jedno – umrą podstawowe motory wzrostu, które dały Polsce rozwój. Jarosławie Kaczyński, trzymaj się z daleka od polskiej gospodarki.

O „nowej elicie gospodarczej” mówił też Artur Gierada, przewodniczący PO w regionie.

- Czy wzorem będzie biznesmen ojciec Tadeusz Rydzyk, który czerpie całymi garściami z pieniędzy publicznej czy może minister Banaś, który był właścicielem kamienicy, w której prowadzono pokoje na godziny, a on z kolei robił uniki finansowe na granicy prawa by płacić jak najniższe podatki?

Z kolei Marzena Okła-Drewnowicz, obecna poseł i kandydatka w tych wyborach, mówiła o propozycjach dla przedsiębiorców w ramach programu Polska Seniora.

- Koalicja Obywatelska jako jedyna inwestuje w srebrną gospodarkę. Proponujemy, by powstawały firmy którym opłacać się będzie zatrudniać asystentów osób niesamodzielnych. Dlaczego? Chcemy wypuścić na rynek instrument finansowy czyli czek opiekuńczy. Tym czekiem będzie można dofinansować zatrudnienie takich asystentów. Dzisiaj srebrna gospodarka to przyszłość, bo społeczeństwo się starzeje. Na to mamy konkretne rozwiązanie i konkretną ofertę. To może być złota jesień dla seniorów.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media