fbpx

Polecamy

Wystawa autorstwa artysty ze Starachowic do obejrzenia w skarżyskim muzeum

Prace pochodzącego ze Starachowic Leszka Siembiedy można podziwiać w skarżyskim muzeum im. Orła Białego w ramach wystawy „Strzegąc polskiej ziemi. Armaty 1939 w miniaturze”. Jej otwarcie odbyło się w ramach "Weekendu seniora z kulturą".

„Weekend seniora z kulturą” obok „codziennej” oferty muzealników, był też w sobotę okazją do zrobienia sobie zdjęcia na przeszło 60- letnim motocyklu „K–750”, który przed laty opuścił fabrykę motocykli w Kijowie.

W niedzielę wielką atrakcją było otwarcie wystawy miniatur dział polskich z września 1939 r. „Strzegąc polskiej ziemi. Armaty 1939 w miniaturze” Leszka Siembiedy.

Wystawa  prezentuje kolekcje modeli armat używanych przez armię polską w 1939 r. Autor to poszukiwacz, kolekcjoner i znawca historii. Członek Stowarzyszenia Ochrony Zabytków Militarnych. 

Głównym polem jego zainteresowania jest okres II wojny światowej, głównie Wojny Obronnej Polski 1939 roku, a szczególnie jej lokalny, świętokrzyski wymiar. Stąd druga pasja – modele polskiego, "wrześniowego" sprzętu.

Zwiedzać wystawę można codziennie w godz. 8.00 - 19.00.


reklama


Foto. Dariusz Turek / Muzeum im. Orła Białego

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media