fbpx

Polecamy

Modernizacja starachowickiej strzelnicy na finiszu (zdjęcia)

Dobiegają końca prace przy modernizacji obiektu Centrum Strzelectwa Sportowego „Świt”, ich wartość to ponad 6 mln zł. Modernizacja i rozbudowa obiektu ma na celu przystosowanie go do obowiązujących norm unijnych oraz umożliwienie organizacji szkoleń i treningów kadry wojewódzkiej, narodowej oraz zawodów objętych regulaminami Międzynarodowej Federacji Sportu Strzeleckiego i Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

- Gmina Starachowice przez ostatnie 2 lata realizowała modernizację Centrum Strzelectwa Sportowego, na ten cel uzyskaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 50 procent kosztów kwalifikowanych – informuje Prezydent Miasta Marek Materek. - Wartość realizowanych prac to około 6 mln zł. Natomiast uzyskane dofinansowanie wynosi około 2 mln 900 tys zł. W ramach inwestycji zmodernizowano 3 obiekty sportowe, pawilony „A”, „B” i „C”. Do Centrum Strzelectwa Sportowego w Starachowicach przyjeżdżają nie tylko amatorzy- pasjonaci, ale także wojsko, policja, uczniowie szkół mundurowych, sportowcy. Cieszę się, że inwestycja ta dobiega końca, że będziemy dokonywali odbiorów końcowych i będziemy mogli rozliczyć otrzymaną z ministerstwa dotację. Dziękuję prezesowi Polskiego Związku Sportowego na którego wsparcie mogliśmy liczyć od samego początku i który mocno nam kibicował, abyśmy mieli jedną z najlepszych w Polsce strzelnic sportowych.

Celem wykonywanego przedsięwzięcia jest rozwój bazy obiektu Centrum Strzelectwa Sportowego służący potrzebom polskiego sportu wyczynowego poprzez modernizację i zapewnienie odpowiednich warunków szkolenia i treningu sportowców, przygotowania kadry narodowej oraz organizacji zawodów. Strzelnica w Starachowicach jest jedynym obiektem w środkowo-wschodniej Polsce, gdzie możliwe jest rozgrywanie wszystkich konkurencji przewidzianych przepisami Międzynarodowej Unii Strzeleckiej i Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

W ramach inwestycji wykonano rozbudowę i przebudowę budowli sportowej „A i B” wraz z zadaszeniem między budowlą „A i B” a budynkiem „C”. Zadanie obejmowało rozbudowę i przebudowę budowli, strzelnicy sportowej ,,A” na długości 25 m oraz strzelnicy sportowej ,,B’’ na długości 50 m, w tym: rozbudowano budowlę ,,A” celem połączenia jej z budowlą ,,B”, rozbudowano kulochwyt główny, wykonano pas techniczny na przedpolu budowli, wymieniono stolarkę drzwiową oraz okienną, wykonano nową konstrukcję dachową wraz z pokryciem nad projektowaną częścią budowli oraz częścią przedpola, wymieniono pokrycie nad istniejącymi budowlami ,,A i B”

Kolejny etap prac to rozbudowa i przebudowa budynku hali sportowej ,,C”. Zakres prac obejmował rozbudowę hali o pomieszczenia higieniczno-sanitarne, wymianę stolarki drzwiowej oraz okiennej. Budynek Hali Sportowej „C” pełni funkcję obiektu sportowego strzelniczego, przeznaczonego do przeprowadzania szkoleń, treningów i zawodów, na dystansie 10 m na broń krótką. Po modernizacji będzie to główny budynek sportowy, w którym będą się odbywały rundy finałowe oraz wręczenia nagród, na Sali głównej przewidziano widownie oraz miejsce na zdeponowanie broni.

- Pawilon „C” jest to pawilon finałowy dla kadry narodowej, w konkurencjach pistolet pneumatyczny, karabin pneumatyczny. Na innych pawilonach znajdują się stanowiska do strzelań kulowych, pistoletowych, karabinowych – informuje Karol Kopeć prezes Centrum Strzelectwa Sportowego „Świt” w Starachowicach. - Dziś podczas rozmowy z prezesem Polskiego Związku Strzeleckiego otrzymałem informację, że za około 3 tygodnie starachowicki obiekt odwiedzi Renata Mauer specjalistka w strzelaniu z karabinu pneumatycznego i karabinu kulowego, dwukrotna mistrzyni olimpijska, trzykrotna medalistka mistrzostw świata. Wystąpi ona w reportażu promującym strzelectwo sportowe, który będzie realizowany na terenie naszego obiektu.

Inwestycja obejmowała także zagospodarowanie terenu (w tym: zewnętrzne instalacje wodno – kanalizacyjne). Zagospodarowanie obejmowało m.in.: wykonanie 12 miejsc do parkowania, utwardzenie kostką betonową dojść i dojazdów,zewnętrzną instalację sanitarną i wodociągową, oświetlenie zewnętrzne terenu, podwyższenie i wzmocnienie nasypów przy osiach strzeleckich oraz wykonanie dodatkowej przesłony na przedpolu budowli „A i B”.


reklama


Źródło: UM Starachowice

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media