fbpx

Polecamy

Pikieta w starachowickim oddziale firmy Apleona (zdjęcia)

W środę pod oknami budynku, w którym mieszczą się pokoje zarządzających starachowickim odziałem APLEONA odbyła się pikieta pod hasłem „Żądamy podwyżki płacy pracowników APLEONA”.

W pikiecie brało udział kilkudziesięciu pracowników. NSZZ „Solidarność” o podwyżkę płacy wystąpił już na początku bieżącego roku. Jak czytamy w komunikacie, pracodawca nie podjął dotąd rozmów w tej sprawie tłumacząc się najpierw niesfinalizowaniem kontraktu z MAN-em, następnie zmianami w zarządzie firmy i opracowywaniem budżetu.

- Miejmy nadzieję, że wczorajsza pikieta da przedstawicielom pracodawcy do myślenia i skłoni ich do podjęcia merytorycznych rozmów ze związkami zawodowymi. Jeżeli jednak pracodawca będzie trwał w swoim uporze to kolejna akcja protestacyjna odbędzie się przed siedzibą firmy w Warszawie. Następnym krokiem, jaki będzie zmuszona podjąć „Solidarność” będzie wszczęcie sporu zbiorowego, co może nawet zakończyć się strajkiem. – stwierdza Jan Seweryn, przewodniczący Międzyzakładowej Komisji NSZZ ”Solidarność”.


reklama


solidarność / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media