fbpx

Polecamy

Mirzecka szkoła wzorem dla innych (zdjęcia)

Szkoła Podstawowa w Mircu liderem dwujęzyczności w nauczaniu. Delegacja z placówki uczestniczyła w konferencji Aktywne Inkubatory Przedsiębiorczości.

Konferencja, która odbyła się 30 września w kieleckim "Geoparku" została zorganizowana przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Gminę Mirzec reprezentowała dziesięcioosobowa grupa ze Szkoły Podstawowej w Mircu, w skład której weszli dyrektor szkoły Alicja Raczyńska, nauczyciele uczący w oddziale dwujęzycznym Anita Staszałek oraz Tomasz Kuźdub oraz grupa siedmiorga uczniów dwujęzycznej klasy VIII.

Członkowie mirzeckiej delegacji podzielili się swoimi doświadczeniami na temat organizacji i działania oddziału dwujęzycznego. Alicja Raczyńska, dyrektor szkoły, zasiadła w gronie ekspertów, wśród dyrektorów sześciu elitarnych szkół z województwa świętokrzyskiego, w których prowadzone jest nauczanie dwujęzyczne. Uczestnicy konferencji starali się jak najwięcej skorzystać z wiedzy i doświadczeń szkół, którym udało się przejść przez czasochłonny i złożony proces tworzenia oddziałów dwujęzycznych.

Jacek Wołowiec, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Kielcach pogratulowali dyrektorom szkół prowadzących nauczanie dwujęzyczne wytrwałości i odwagi. Konferencja była także okazją do nieformalnych spotkań i rozmów na temat trudności i wyzwań wynikających z uczestnictwa w tym pionierskim procesie.


reklama


Źródło: Gmina Mirzec

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media