fbpx

Polecamy

Trębowiec. Kolejne bezpieczne przejście już gotowe (zdjęcia)

Do użytku pieszych oddano kolejne bezpieczne przejście dla pieszych na drodze wojewódzkiej od Starachowic w kierunku Radomia.

W odbiorze bezpiecznego przejścia w Trębowcu koło remizy OSP uczestniczyli wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, radny i sołtys Trębowca Stanisław Seweryn, Kamil Węgrzyn z Zarządu Dróg Powiatowych, Dariusz Mosiołek ze Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach, Andrzej Kutwin, inspektor ds. bezpieczeństwa w Urzędzie Gminy w Mircu oraz Sławomir Płaneta, inspektor Referatu Inwestycji Urzędu Gminy w Mircu.

Bezpieczne przejście dla pieszych powstało dzięki współfinansowaniu z rządowego programu „Ograniczanie przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020” w ramach projektu „Bezpieczeństwo pieszych w sołectwie Trębowiec”. Gmina otrzymała na ten cel 50.000 złotych.

Część założeń projektu, czyli budowę aktywnego przejścia dla pieszych, już zrealizowano. Przejście za kwotę 45.510 złotych zamontowała firma 3D z Bydgoszczy. W ramach tego samego projektu przeprowadzony zostanie jeszcze cykl szkoleń dla niepełnoletnich i dorosłych mieszkańców sołectwa Trębowiec. Zaplanowano także przeprowadzenie szkoleń dla uczniów szkoły w Trębowcu, instruktażu na temat bezpieczeństwa prac w gospodarstwach rolnych dla mieszkańców prowadzących działalność rolniczą, spotkań na temat profilaktyki powypadkowej dla ofiar wypadków i ich rodzin, spotkań na temat bezpieczeństwa dla seniorów oraz konkursu plastycznego dla uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Mirzec.


reklama


Źródło: Gmina Mirzec

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media