fbpx

Polecamy

Starachowicka „porodówka” na 2 miejscu w regionie

Starachowicka „porodówka” na 2 miejscu w regionie Starachowicka „porodówka” na 2 miejscu w regionie

Po raz kolejny Oddział Położniczo–Ginekologiczny z Salą Porodową Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach znalazł się w czołówce najlepszych oddziałów w województwie świętokrzyskim.

Co roku Fundacja „Rodzić po Ludzku” dokonuje oceny opieki okołoporodowej w polskich szpitalach, tworząc ranking najlepszych oddziałów. Ocenie poddawane są zarówno warunki lokalowe, jakość udzielanych świadczeń medycznych, jak i stopień zadowolenia z przebiegu porodu oraz opieki nad kobietą i dzieckiem. Ranking tworzony jest w oparciu o anonimowe badanie ankietowe. Pacjentki mają możliwość dokonania oceny oddziału w formie tradycyjnej (papierowej), jak i elektronicznej poprzez witrynę internetową Gdzie rodzić.info.


reklama


Jak wynika z raportu z dnia 2 października 2019 roku Oddział Położniczo – Ginekologiczny z Salą Porodową Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach uplasował się na drugim miejscu w województwie świętokrzyskim. Na wysoką ocenę wpłynęło m.in. ogromne wsparcie personelu w zakresie karmienia piersią, zadowolenie z opieki, postawa personelu, bardzo dobre warunki lokalowe oraz bezpłatna Szkoła Rodzenia. Wpływ na miejsce w rankingu miał również drugi stopień referencyjności Oddziału Neonatologicznego.

Dyrekcja Szpitala dziękuje personelowi za zaangażowanie w codzienną pracę, a pacjentkom za pozytywną ocenę funkcjonowania starachowickiej „porodówki”.

pzoz / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media