fbpx

Polecamy

15 materacy przeciwodleżynowych trafiło do starachowickiego szpitala (zdjęcia)

Oddział Medycyny Paliatywnej Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach otrzymał od fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba" 15 materacy przeciwodleżynowych. Ich wartość wynosi 53.550,00 zł.

Specjalistyczne materace służą do wspomagania leczenia odleżyn wszystkich stopni. Posiadają pompę ultra niskociśnieniową z automatyczną kontrolą bezpiecznego poziomu wartości ciśnienia z funkcją autokorekty, a także dotykowy panel sterujący (Model 800 z pompą Dyna Best). Materace te służą do położenia bezpośrednio na konstrukcji łóżka i są zabezpieczone pokrowcem na zamek błyskawiczny. Ich wytrzymałość mechaniczna wynosi 220 kg.

Materace przeciwodleżynowe stanowią niezbędne wyposażenie Oddziału Medycyny Paliatywnej. Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, co roku stara się wymieniać zużyte wyposażenie na nowe. Ze względu na znacznie potrzeby podmiotu leczniczego w zakresie zakupu sprzętu i urządzeń jednostka stara się o pozyskanie na te cele dodatkowych środków finansowych. W związku z powyższym Dyrekcja PZOZ jest niezmiernie wdzięczna Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” reprezentowanej przez Alicję Szydłowską – Budzich za okazaną nam pomoc.

Umowa na „Zakup 15 sztuk materacy przeciwodleżynowych dla Szpitala w Starachowicach” została podpisana w dniu 20 września 2019 r w Rumii, a materace już służą pacjentom Oddziału Medycyny Paliatywnej.


reklama


pzoz / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media