fbpx

Polecamy

Remont ulicy Na Szlakowisku zakończony (zdjęcia)

Zakończył się generalny remont drogi gminnej Na Szlakowisku. Ulica zyskała nawierzchnię, chodniki, zjazdy, betonowe przejścia dla pieszych, wykonano również oznakowanie poziome i pionowe.

- To ulica, która była mocno zdegradowana w ostatnich latach, mieszkańcy bardzo uskarżali się na jej stan. Mimo że od zawsze był tutaj ogromy ruch, wiele lat droga czekała, aby zostać generalnie wyremontowana – mówi Prezydent Starachowic Marek Materek.

Remont obejmował między innymi roboty rozbiórkowe, wymianę nawierzchni na odcinku o długości 525 m (od ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego do skrzyżowania z al. Armii Krajowej), wykonanie nowej, wzmocnionej nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, budowę chodników z kostki betonowej oraz nawierzchni asfaltowej, wykonanie zjazdów, budowę dwóch wyniesionych przejść dla pieszych.

Na jezdni oraz przy ulicy wykonane zostanie odpowiednie oznakowanie poziome i pionowe. Inwestycję zrealizowała firma Budromost Starachowice, koszt tego przedsięwzięcia to 1 mln 750 tys. zł. Środki pochodzą z rządowego programu dotyczącego usuwania skutków klęsk żywiołowych w wysokości 80% wartości zadania, to jest około 1 mln 370 tys. zł.


reklama


Zdjęcia: Migawka Foto-Video Agnieszka Nowak

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media