fbpx

Polecamy

Bezpieczniej ze Stowarzyszeniem Passa (zdjęcia)

Kursy samoobrony dla kobiet, porady psychologiczne, warsztaty dla rodziców, ewakuacja placówek szkolnych. To część działań, które zostaną przeprowadzone w gminie Mirzec w ramach poprawy bezpieczeństwa.

W czwartek 3 października dyrektorzy szkół z gminy Mirzec oraz Dorota Tomaszewska , dyrektor Biblioteki i Ośrodka Kultury Gminy Mirzec podpisali porozumienie o nawiązaniu współpracy z Katarzyną Banasik, prezesem Stowarzyszenia Aktywności Zawodowej „Passa” z Kielc. Spotkanie z udziałem wójta gminy Mirzec Mirosława Seweryna, Andrzeja Kutwina, inspektora ds. obronnych gminy Mirzec oraz Agaty Mundzik, kierownik Centrum Usług Wspólnych Mirzec odbyło się w Urzędzie Gminy w Mircu.

Na mocy podpisanego porozumienia Stowarzyszenie „Passa” przeprowadzi w gminie Mirzec serię spotkań profilaktycznych w ramach realizowanego przez tę organizację projektu „Akademia Bezpieczeństwa III – edukacja dla bezpieczeństwa placówek oświatowych i kobiet w woj. świętokrzyskim”. „Passa” realizuje projekt w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczni” im. W. Stasiaka na lata 2018 – 2020.

W gminie Mirzec przeprowadzone zostaną bezpłatne zajęcia z samoobrony dla kobiet, indywidualne konsultacje psychologa dla nauczycieli i rodziców, warsztaty dla rodziców na temat zapobiegania inicjacji narkotykowej i rozpoznawania sygnałów wskazujących na korzystanie z używek. Dla uczniów zostaną zorganizowane spotkania na temat przemocy w grupie rówieśniczej oraz Internecie. Omówione zostaną także niebezpieczeństwa, które niesie ze sobą korzystanie z używek oraz konsekwencje prawne takiego postępowania. Nauczyciele przejdą szkolenie na temat profilaktyki zagrożeń i umiejętności radzenia sobie ze stresem w sytuacjach niebezpiecznych. W trzech placówkach przeprowadzona zostanie ewakuacja uczniów i pracowników szkół. Dodatkowo uczniowie będą mogli wziąć udział w konkursie multimedialnym „Bezpieczni w sieci”, a chętne klasy - pojechać na profilaktyczną wizytę do Aresztu Śledczego w Kielcach. Wszystkie placówki otrzymają profesjonalnie wyposażone torby medyczne. Po zakończeniu projektu uczestniczące w niej placówki otrzymają certyfikaty bezpieczeństwa. Termin realizacji projektu – 31 grudnia 2019 roku.


reklama


Źródło: Gmina Mirzec

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media