fbpx

Polecamy

Inauguracja Roku Kulturalnego 2019/2020 (zdjęcia) Wyróżniony

W minioną niedzielę odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego 2019/2020, podczas której wręczono nagrody Prezydenta Miasta osobom i podmiotom zasłużonym dla kultury oraz nagrody Dyrektora Starachowickiego Centrum Kultury. Niedzielna uroczystość była również częścią jubileuszowych, XXX Międzynarodowych Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. Stefana Ratusińskiego.

Otwarcie kolejnego sezonu kulturalnego był również okazją do kilku nowości i niespodzianek. Aneta Kordasiewicz, dyrektor Starachowickiego Centrum Kultury podjęła decyzję, że inauguracje każdego, nowego roku kulturalnego będą odbywać się wspólnie z dyrektorem innej placówki kultury z terenu miasta lub powiatu. W tym roku był to Paweł Kołodziejski, dyrektor Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach.

Rozpoczęcie kolejnego roku tworzenia kultury w Starachowicach rozpoczęto od krótkiego podsumowania minionych dwunastu miesięcy pracy. Przyznano m.in. nagrody za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

- Przed nami wyjątkowe chwile, szczególnie dla tych którzy na co dzień zmagają się z wymagającą ale jakże piękną materią kultury. Już dziś staną w świetle reflektorów otrzymując symboliczne i wymierne potwierdzenie swojej codziennej pracy – powiedziała Aneta Kordasiewicz, dyrektor Starachowickiego Centrum Kultury.

Prezydent Aneta Nasternak-Kmieć, przewodnicząca komisji, spośród 10 wniosków zarekomendowała Prezydentowi Miasta przyznanie następujących nagród w Dziedzinie Kultury.

Nagroda za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury trafiła do zespołu estradowego Wiarusy, powiatowej organizacji Ligi Obrony Kraju w Starachowicach, Małgorzaty Wyderskiej oraz do Anny Baronisławy-Paluch.

Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie tworzenia, upowszechniania, promowania kultury w Starachowicach i poza granicami nagroda powędrowała do Tomasza Ceglarskiego.

Nagroda za pracę na rzecz animacji kultury w lokalnych społecznościach trafiła do Barbary Podsiadło. Nagroda za podejmowanie tematyki związanej z historią, teraźniejszością i przyszłością Starachowic w twórczości artystycznej otrzymało Towarzystwo Przyjaciół Starachowic

Wszystkie propozycje zostały zaakceptowane przez Prezydenta Miasta.

- Cieszę się, że możemy rok do roku nagradzać twórców i animatorów kultury w naszym mieście. Ten wieczór, to spotkanie, to przedstawienie osób które na co dzień pracują w starachowickiej kulturze dla mieszkańców Starachowic, ma zupełnie inny, ważniejszy wymiar. To przede wszystkim okazja by mieszkańcy Starachowic bliżej poznali osoby, którym wiele zawdzięczamy i dziś na scenie takie osoby właśnie gościmy – powiedział Prezydent Marek Materek.  – Wszystkim wyróżnionym życzę by państwa praca kończyła się z uśmiechem na twarzy, z zadowoleniem wszystkich, tych dla których pracujecie i z którymi współpracujecie.

Jak co roku wręczono również nagrody i wyróżnienia dyrektora Starachowickiego Centrum Kultury, Anety Kordasiewicz, które w tym roku trafiły do:

Tomasza Ceglarskiego, za ideę i 30 lat pełnego pasji kierownictwa artystycznego nad Międzynarodowymi Dniami Muzyki Organowej i Kameralnej,
- dr Bożeny Magdaleny Mrózek, za współtworzenie Międzynarodowych Dni Muzyki Organowej i Kameralnej, wytrwałość w propagowaniu kultury, profesjonalizm, pasję oraz najwyższy poziom prowadzonych chórów,
Małgorzaty Wyderskiej, za 45 lat działalności artystycznej, krzewienie kultury ludowej, profesjonalizm i serdeczny nieznikający z twarzy uśmiech,
Jerzego Kopcia, za 65 lat obecności na scenie, pasję, charyzmę i zaangażowanie w działalność zespołu Teatr Muzyczny Nad Kamienną Starachowianie,
Marcina Bodnarowicza, za umieszczenie Starachowic na międzynawowej mapie świata ilustracji, stworzenie niepowtarzalnej marki oraz dzielenie się talentem z innymi, - Piotra Ambroszczyka, za kreatywność w propagowaniu kultury wśród seniorów, życzliwość, otwartość i zawsze wzorową współpracę.

Specjalne podziękowania wręczono również mecenasom kultury i przedstawicielom starachowickich mediów. Podziękowania za rzetelność, wzorową współpracę i promowanie działań Starachowickiego Centrum Kultury trafiło również do naszej redakcji.

Nie zabrakło również kulturalnej rozrywki. Całe wydarzenie było przeplatane artystycznymi występami przygotowanymi przez zespół Starachowianie. Na zakończenie Inauguracji odbył się również koncert zespołu Braci Pajek w programie specjalnie przygotowanym na ten wieczór.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media