fbpx

Polecamy

Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (zdjęcia)

7 października br. starachowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował nowy rok akademicki. W tym uroczystym wydarzeniu towarzyszyli słuchaczom: starosta Piotr Babicki i wicestarosta Dariusz Dąbrowski, który został wybrany przewodniczącym Rady Naukowej UTW w Starachowicach.

7 października br. w sali Olimpia Urzędu Miejskiego w Starachowicach odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przy okazji świętowano także 13 rocznicę utworzenia tej instytucji w Starachowicach.

W tak wyjątkowym wydarzeniu nie mogło zabraknąć władz powiatowych. Starosta Piotr Babicki podkreślał w swym wystąpieniu, że działalność UTW wpisała się nierozerwalnie w życie nie tylko Gminy Starachowice, ale także całego Powiatu Starachowickiego. Coraz więcej seniorów pragnie poszerzać swe horyzonty, zdobywać nowe doświadczenia, ale również dzielić się swoją wiedzą, swoimi zainteresowaniami oraz twórczością.

Od tego roku starachowicki UTW będzie się mieścić w budynku dawnego III LO, przy ulicy Glinianej w Starachowicach, w specjalnie przystosowanych do tego pomieszczeniach, co było możliwe dzięki pomocy władz powiatowych.

- Cieszę się, że Powiat mógł pomóc w urzeczywistnieniu marzeń słuchaczy o własnej siedzibie. Mam nadzieję, że będzie ona dobrze służyła studentom, zarówno przy organizowaniu wykładów i zajęć, jak również podczas spotkań okolicznościowych – mówił starosta Piotr Babicki, życząc seniorom aby rozpoczynający się rok akademicki, przyniósł im inspirację do nowych działań, a także możliwość realizacji marzeń i pasji.

Podczas uroczystości władze uczelni wręczyły statuetki Przyjaciel UTW. Przypomniano także historię powstania tej instytucji. Głos zabrała m.in. Jadwiga Cwalina – Krajewska, główna inicjatorka powstania UTW w Starachowicach. Odebrano też ślubowanie od nowoprzyjętych słuchaczy. Oficjalnie zaprezentowano nowy Zarząd UTW oraz działającą przy nim Radę Naukową, której będzie przewodzić wicestarosta Dariusz Dąbrowski.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media