fbpx

Polecamy

Miasto Starachowice jednym z tematów Konferencji Gospodarczej (zdjęcia)

„STARACHOWICE – nowoczesne miasto”, to temat jednego z paneli IV Świętokrzyskiego Forum Ekonomicznego organizowanego przez redakcję Echa Dnia w Kielcach. W dyskusji, którą poprowadziła Kama Kępczyńska - Kaleta, ekspert od programów edukacyjnych przy Komisji Europejskiej uczestniczyli: Zastępca Prezydenta Starachowic ds. Społecznych Aneta Nasternak, Ewa Sajór – Ruszczak dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach oraz Sebastian Krawczyk p.o. kierownika Referatu Obsługi Informatycznej Urzędu Miejskiego.

Paneliści zgodnie przyznali podczas prowadzonej dyskusji, że miasto nowoczesne to nie tylko najnowsze technologie, które podnoszą komfort życia i bezpieczeństwa mieszkańców, ale to przede wszystkim miasto, które nie boi się wyzwań. Należy myśleć o mieście jako o organizmie, który stale dynamicznie się rozwija i zmienia. Trzeba wybiegać w przyszłość, kreować i wyznaczać miejskie standardy w których, to człowiek jest najważniejszy.

Podczas spotkania dyskutowano o nowoczesnych rozwiązaniach, które z myślą o ekologii, ochronie środowiska wdrażają Starachowice. Zastępca Prezydenta Miasta Aneta Nasternak mówiła o aktualnych działaniach ale także o planach jakie miasto zamierza realizować, aby tworzyć, wspólnie z mieszkańcami, przestrzeń przyjazną i atrakcyjną dla mieszkańców, oraz dla przedsiębiorców.

Ewa Sajór – Ruszczak dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica mówiła o Starachowicach jako mieście nowoczesnym w kontekście oczekiwań młodych ludzi, którzy coraz częściej wracają po zakończonej edukacji do rodzinnego miasta. Natomiast Sebastian Krawczyk p.o. kierownika Referatu Obsługi Informatycznej Urzędu Miejskiego informował m.in. o postępie prac mających na celu usprawnienie funkcjonowania miejskiej administracji oraz o tym jakie sprawy urzędowe, będziemy mogli załatwić bez konieczności wychodzenia z domu za pośrednictwem laptopa lub komputera.


reklama


Źródło: UM Starachowice

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media