fbpx

Polecamy

Rozmawiali z najmłodszymi na temat bezpieczeństwa (zdjęcia)

W poniedziałek policjanci ze starachowickiej komendy Policji przeprowadzili trzy spotkania z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego ze szkół w Stykowe, Wąchocku i Parszowie. Tematem spotkań było bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym.

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach spotkali się z dziećmi ze szkół w Stykowie, w Parszowie oraz w przedszkolu w Wąchocku. Podczas spotkań z dziećmi omówione zostały zasad bezpiecznego poruszania się przez nie po drodze, m.in. prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych, stosowanie się do sygnałów i znaków drogowych oraz korzystania z elementów odblaskowych.

W czasie zajęć nie tylko przekazywano wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego, ale również wykonywano ćwiczenia praktyczne. Przedszkolaki i uczniowie chętnie uczestniczyły w ćwiczeniach, w których mogli wcielić się w różnych uczestników ruchu drogowego. Dzieci bardzo chętnie zadawały i odpowiadały na pytania dotyczące bezpieczeństwa podczas poruszania po drodze. Na koniec dzieci wykonały rysunki dotyczące bezpieczeństwa na drodze.


reklama


pk / kpp

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media