fbpx

Polecamy

Dziecko urodziło się sparaliżowane. Lekarz stanie przed sądem

Dziecko urodziło się sparaliżowane. Lekarz stanie przed sądem Dziecko urodziło się sparaliżowane. Lekarz stanie przed sądem

Do Sądu Rejonowego w Starachowicach wpłynął akt oskarżenia przeciwko lekarzowi odpowiedzialnemu za przebieg porodu kobiety, której synek urodził się z ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu. Pierwsza rozprawa planowana jest na 16 października informuje portal o2.pl.

Dziecko przyszło na świat 27 maja 2015 roku w szpitalu w Starachowicach. Pani Zuzanna zgłosiła się do placówki, ponieważ wyznaczony termin porodu minął 22 maja. Na miejscu wykonano jej KTG i badanie ginekologiczne.

- Wieczorem dostałam silnego bólu kręgosłupa, podano mi zastrzyk przeciwbólowy, a ja poczułam się jeszcze gorzej. Czułam, jakby się wszystko ze mnie wyrywało – wspomina kobieta.


reklama


Akcja porodowa ruszyła następnego dnia. Wtedy też rozegrał się dramat pani Zuzanny. "Rodziłam na stojąco na łóżku i one widziały, że główka dziecka nie może wyjść" - relacjonuje kobieta w rozmowie z "Echem Dnia". Jak dodaje, w końcu lekarz zadecydował o cesarskim cięciu. Niestety zabieg nigdy nie został wykonany.

- Wtedy weszła jakaś pani, której twarz pamiętam do tej pory. Położyła mi się na brzuchu i razem próbowały wycisnąć mojego syna. To nie przyniosło efektu. (...) Po kolejnych próbach syn wyszedł ze mnie cały siny, a jedna położna powiedziała do drugiej: „Zobacz, co to” - mówi pani Zuzanna.

Wkrótce pielęgniarka poinformowała ją, że chłopiec ma wzmożone napięcie mięśniowe i niedotlenienie. Z aktu oskarżenia wynika, że później zdiagnozowano u niego też porażenie mózgowe, brak prawidłowego rozwoju fizjologicznego, padaczkę oraz niedowład spastyczny czterokończynowy. Syn pani Zuzanny musi być pod stałą opieką neurologa oraz regularnie odbywać rehabilitacje.

o2.pl / echo dnia

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media