fbpx

Polecamy

Pod wpływem alkoholu, z zakazami i za szybko

Pod wpływem alkoholu, z zakazami i za szybko Pod wpływem alkoholu, z zakazami i za szybko

Pomimo licznych apeli związanych z niewsiadaniem za kierownicę pod wpływem alkoholu nadal pojawiają się osoby, które ryzykują nie tylko własnym bezpieczeństwem, ale również narażają innych uczestników ruchu drogowego na jego zagrożenie.

Podczas minionego weekendu policjanci ze starachowickiej drogówki zatrzymali 5-ciu kierujących pojazdami, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu, oraz jednego kierującego z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów. Dodatkowo przez cały miniony tydzień funkcjonariusze zatrzymali 10 praw jazd za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h.


reklama


W ostatnim czasie nie ma weekendu podczas, którego nie było by zatrzymanego kierującego znajdującego się pod wpływem alkoholu. Od piątku do niedzieli na terenie powiatu starachowickiego policjanci zatrzymali, aż pięciu takich kierujących. W jednym przypadku kierujący volkswagenem 18 latek mając blisko 2,5 promila nie zauważył, że jedzie samochodem w którym w jednym kole nie było opony. Na szczęście został on zatrzymany przez świadków i przekazany w ręce policjantów. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania. Samochód którym się poruszał został odholowany na policyjny parking, a on sam trafił do policyjnego aresztu.

Przez cały miniony tydzień policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 10-ciu kierujących, którzy nie zastosowali się do ograniczeń prędkości w obszarze zabudowanym i przekroczyli dopuszczalną prędkość powyżej 50 km/h. Rekordzista poruszał się z prędkością 139 km/h w miejscu, gdzie dozwolona prędkość wynosi maksymalnie 50 km/h. Natomiast inny kierowca osobowego fiata, 43 leni mieszkaniec powiatu kieleckiego nie dość, że poruszał się z prędkością 107 km/h, to dodatkowo miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych, możemy je zwiększyć poprzez przestrzeganie przepisów, stosowanie się do zasad ruchu drogowego oraz reagowanie na sytuacje na drodze, które mogą być powodem zagrożenia tego bezpieczeństwa.

pk / kpp

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media