fbpx

Polecamy

Kolejne strefy aktywności dla dzieci i dla dorosłych (zdjęcia)

Starachowiczanie coraz chętniej aktywnie spędzają czas wolny na świeżym powietrzu, dlatego na kolejnych osiedlach powstają siłownie plenerowe oraz place zabaw. W minionych dniach do użytku mieszkańców takie strefy aktywności oddano przy Szkole Podstawowej nr 11j oraz przy ul. Sadowej. Inwestycje uzyskały dofinansowanie z Programu Rozwoju Małej Infrastruktury sportowo - rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym „Budowa Otwartych Stref Aktywności OSA 2019”.

Inwestycja przy ul. Sadowej zrealizowana została w ramach Budżetu Obywatelskiego edycji na rok 2018. Na ogrodzonym placu stanęły urządzenia do ćwiczeń, stoły do gry w ping ponga, szachy i warcaby oraz zestawy do zabawy. Koszt wykonania strefy aktywności wraz z placem zabaw to 99 tys 380 zł, uzyskane dofinansowanie to 50 tys zł.

Kolejna strefa do gier, zabaw i ćwiczeń powstała przy Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Leśnej. Mieszkańcy lubiący ćwiczenia na świeżym powietrzu do wyboru mają m.in.; wioślarza, wahadło, orbitrek, biegacza, wspornik do rozciągania. Na placu znajdują się również stoły do gry w ping ponga, szachy i warcaby. Dla najmłodszych jest zestaw zabawowy, trampolina miejska, huśtawka bocianie gniazdo. Inwestycja kosztowała 167 tys 391 zł, wysokość uzyskanego dofinansowania to 59 tys zł.


reklama


Źródło: UM Starachowice

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media