fbpx

Polecamy

Bezpieczne pierwszaki w Starachowickim Centrum Kultury

Bezpieczne pierwszaki w Starachowickim Centrum Kultury Bezpieczne pierwszaki w Starachowickim Centrum Kultury

Starachowickie Centrum Kultury kolejny raz gościło uczniów klas pierwszych na cyklicznym widowisku poświęconym zagadnieniom bezpieczeństwa w szkole i w domu. W czwartek na salę widowiskową przy ul. Radomskiej w Starachowicach przybyło z opiekunami piętnaście klas pierwszych z gminy Mirzec oraz miasta Starachowice.


reklama


W spotkaniu z tegorocznymi "pierwszakami" wzięli również udział strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Starachowicach. W trakcie pogadanki poruszono kwestie bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania się zarówno w szkole, jak i w domu. Szczególną uwagę zwrócono na bezpieczeństwo korzystania z urządzeń elektrycznych, którymi dzieci w wieku szkolnym zaczynają się już posługiwać. Rozmawiano o najistotniejszych aspektach zachowania się na wypadek pożaru. "Bezpieczne pierwszaki" dostały również pracę domową: mają sprawdzić, czy ich mieszkanie/dom jest chronione przez czujnik tlenku węgla.

Tego typu akcje edukacyjne prowadzone przez podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne są odpowiedzią na potrzebę edukacji najmłodszych w zakresie kształtowania bezpiecznych nawyków oraz sposobów postępowania w groźnych sytuacjach.

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Nyga
Zdjęcia: Sławomir Sijer, Echo Dnia

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media