fbpx

Polecamy

Kto otrzyma „Żelazny Pierścień”?

Kto otrzyma „Żelazny Pierścień”? Kto otrzyma „Żelazny Pierścień”?

Rusza kolejna edycja Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego pn. „Żelazny Pierścień”. Władze powiatu chcą podziękować w ten sposób przedsiębiorcom działającym na rzecz rozwoju Powiatu Starachowickiego.

Nagroda  ma charakter honorowy i jest zaszczytnym wyróżnieniem przyznawanym za zasługi na rzecz rozwoju Powiatu Starachowickiego. Chodzi o promowanie najlepszych przedsiębiorstw Powiatu Starachowickiego, inspirowanie ich rozwoju, promowanie postaw proinwestycyjnych i konkretnych dokonań innowacyjnych oraz zwiększanie konkurencyjności między przedsiębiorstwami.

Nagrodę stanowi statuetka żelaznego pierścienia, nawiązująca do autentycznego pierścienia z okresu III w n.e. odnalezionego w dolinie rzeki Kamiennej w 1930 r., który stanowił swoisty dowód ciągłości produkcji metalowej na naszym terenie. Jej laureaci są więc prawdziwymi kontynuatorami prehistorycznych działań gospodarczych na obszarze dzisiejszego powiatu starachowickiego. Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach:

mikroprzedsiębiorstw (do 10 zatrudnionych),

małych przedsiębiorstw (od 11 do 50 pracowników),

średnich przedsiębiorstw (od 51 do 250 zatrudnionych pracowników)

i dużych przedsiębiorstw (powyżej 250 zatrudnionych pracowników).


reklama


Z wnioskiem o jej nadanie wystąpić mogą: Starosta Starachowicki, Przewodniczący Rady Powiatu, Komisje stałe Rady Powiatu, instytucje, organizacje gospodarcze oraz korporacje zawodowe za zgodą zgłoszonych. Wyboru dokonuje Kapituła, w skład której wchodzą: Starosta Piotr Babicki (przewodniczący), wicestarosta Dariusz Dąbrowski, Bożena Wrona - Przewodnicząca Rady Powiatu, Andrzej Mochoń  - Kanclerz Loży Świętokrzyskiej Business  Centre Club, Andrzej Gach - Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Starachowicach, Jan Pudło - Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników w Starachowicach i Jacek Domagała z Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Starachowicach.

Wnioski o nadanie nagrody można składać do 15 listopada br. w kancelarii Starostwa Powiatowego w Starachowicach w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Nagroda Gospodarcza Starosty Starachowickiego Żelazny Pierścień” dla Firmy Roku 2019r.

Pierwszymi laureatami nagrody zostali w 2016 r.: PPHU CZERWONE KORALE (w kat. mikroprzesiębiorstwa), Zakład Wyrobów Wędliniarskich PAWEŁ NOWAK (w kat. małe przedsiębiorstwa), CERRAD Sp. z o.o. (kat. średnie przedsiębiorstwa) i MAN Bus Sp. z o. o. (kat. duże przedsiębiorstwa).  O tym, kto stanie się jej szczęśliwym posiadaczem w tym roku przekonamy się już niebawem…

Źródło: Powiat starachowicki

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media