fbpx

Polecamy

Wieści z mirzeckiego przedszkola (zdjęcia)

Najważniejsze wydarzenia września i października.

Cztery mile za piec

To tytuł spektaklu teatralnego zaprezentowanego 16 września mirzeckim przedszkolakom przez aktorów objazdowego Teatrzyku „Skrzat” z Krakowa na podstawie utworu Marii Konopnickiej. To pełna humoru opowieść o przygodach małej Zosi, poszukującej swej zaginionej lalki Petroneli. Aby ją odszukać dziewczynka musiała udać się cztery mile za piec do magicznej krainy. Historia szmacianej lalki Petroneli bardzo zaciekawiła przedszkolaków, zachęcając je do czynnego udziału w spektaklu. Dzieci śpiewały wesołe piosenki, pomagały głównej bohaterce dotrzeć do magicznej krainy i próbowały swoich sił na scenie jako aktorzy. Na koniec widzowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami.


reklama


Sprzątanie świata

24 września przedszkolaki z dwóch grup wiekowych „Biedronki" i „Pszczółki” wzięły aktywny udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Dzieci w atmosferze emocjonalnego zaangażowania oczyszczały z odpadów teren poza przedszkolem - las na ul. Modrzewiowej. Akcja miała na celu propagowanie wśród najmłodszych selektywnego zbierania odpadów z przeznaczeniem do recyklingu. Wydarzenie poprzedził cykl zajęć edukacyjnych poświęconych ochronie środowiska. Mamy nadzieję, że zdobyte przez dzieci doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi postawami.

Teatrzyk w przedszkolu

Kolejne spotkanie przedszkolaków z teatrem miało miejsce 18 października. Wtedy to do przedszkola zawitali aktorzy Teatru Lalek „Bajka” z Barcic, prezentując najmłodszym niezwykle pouczający spektakl „ Magiczne słowa”.  Przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych z zainteresowaniem śledziły losy głównej bohaterki nieposłusznej i upartej Lenki, poznając razem z nią zwroty grzecznościowe. Dowiedziały się również, jak ważne jest okazywanie szacunku innym . Oprócz wspaniałej gry aktorów na uwagę najmłodszych zasługiwała barwna scenografia, ciekawa oprawa muzyczna i piękne lalki. Na zakończenie artyści otrzymali zasłużone brawa.

Pamiętali

W odpowiedzi na apel MEN mirzeckie przedszkole przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta”, by umożliwić przedszkolakom odwiedzenie lokalnych miejsc pamięci. W tym celu 25 października 5- latki udały się na pobliskie groby żołnierzy znajdujące się na miejscowym cmentarzu, by uczcić pamięć poległych za wolną Polskę w czasie II wojny światowej. Grupa 6-latków odwiedziła odnowiony nagrobek wielkiego patrioty, uczestnika Powstania Styczniowego - Józefa Prendowskiego, zaś grupa „Krasnoludków” uczciła pamięć bohaterów przed Pomnikiem Niepodległości. Dzieci w atmosferze zadumy zapaliły symboliczne znicze pamięci.

Źródło: Gmina Mirzec

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media