fbpx

Polecamy

Spotkanie w ośrodku szkolenia kierowców

Spotkanie w ośrodku szkolenia kierowców Spotkanie w ośrodku szkolenia kierowców

W minionym tygodniu policjantka Zespołu Profilaktyki Społecznej oraz policjant z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej komendy spotkali się z kursantami w ośrodku szkolenia kierowców. W czasie zajęć omówili zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym nawiązując do akcji „Reagując Ratujesz”.

W miniony czwartek sierż. szt. Anna Kroner oraz asp. Artur Wieczorek rozmawiali na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym z kursantami, którzy szkolą się na przyszłych kierowców. Spotkanie odbyło się w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej pn. „Reagując Ratujesz”. Ta akcja ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa oraz uświadamianie jakie negatywne konsekwencje płyną z jazdy pod wpływem alkoholu, kreowanie odpowiednich postaw oraz wypracowania u każdego uczestnika ruchu drogowego właściwej reakcji na sytuacje, które są głównymi przyczynami zdarzeń drogowych.


reklama


Dla kursantów spotkanie z policjantami nie było tylko częścią szkolenia, które umożliwi im zdobycie uprawnień do kierowania pojazdami, ale również możliwością dowiedzenia się wielu istotnych informacji, które uświadomią przyszłym kierowcom jak ważne na bezpieczeństwo na drodze jest ich właściwa reakcja i zachowanie na drodze.

Źródło: KPP w Starachowicach

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media