fbpx

Polecamy

Pierwszoklasiści w Tychowie i Małyszynie już po ślubowaniach (zdjęcia)

Uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych w Tychowie Starym i Małyszynie złożyli ślubowanie i zostali pasowani na pełnoprawnych członków społeczności szkolnej.

Szkoła Podstawowa w Tychowie Starym

Uroczystość ślubowania pierwszoklasistów odbyła się w poniedziałek 28 października. Uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości przywitał dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Kupczyka w Tychowie Starym Sławomir Majchrzak. Wśród gości byli wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, radny z Tychowa Starego Mirosław Niewczas, przewodniczący Rady Rodziców Marcin Gwóźdź i sołtys z Tychowa Starego Jan Myszka.

Dwanaścioro uczniów pierwszej klasy udowodniło, że mogą zostać członkami szkolnej społeczności. Pierwszoklasiści śpiewali piosenki i mówili wiersze, po czym złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowani na uczniów przez dyrektora Sławomira Majchrzaka. Życzenia samych sukcesów w szkole złożył wójt gminy Mirosław Seweryn oraz pozostali goście. Dzieci dostały upominki od gości oraz swoich kolegów z innych klas. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.


reklama


W pierwszej klasie w Tychowie Starym uczą się: Katarzyna Barszcz, Oliwia Kiepas, Maria Ociesa, Michał Płusa, Marcel Strzelec, Piotr Stępień, Bartosz Zaręba, Igor Pomorski, Zuzanna Szaran, Jakub Lejzak, Wiktoria Dąbrowska i Adam Derlatka. Ich wychowawczynią jest Aldona Obara.

Szkoła Podstawowa w Małyszynie

Uczniowie pierwszej klasy w Małyszynie ślubowanie złożyli w środę 30 października. W uroczystości uczestniczyli ich koledzy i koleżanki ze szkoły, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście, wśród których byli Anna Piątek, zastępca wójta gminy Mirzec i Kazimierz Kozieł, radny z Małyszyna.

Zgromadzonych przywitała dyrektor Szkoły Podstawowej im. Eugenii Staniewskiej w Małyszynie Katarzyna Rychlik, po czym dzieci z pierwszej klasy zaprezentowały, czego już nauczyły się w szkole. Po ich występie przyszedł czas na ślubowanie na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia. Anna Piątek, zastępca wójt gminy złożyła uczniom życzenia sukcesów i pomyślności w szkole i przekazała podarunki. Prezenty dla pierwszoklasistów miał także Kazimierz Kozieł, radny sołectwa Małyszyn. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem, po czym wszyscy zostali zaproszeni na pyszny, pięknie wyglądający tort.

W pierwszej klasie w szkole w Małyszynie uczą się: Anna Bilska, Julia Bilska, Oliwia Dębicka, Jan Jastrząb, Brajan Kleczaj, Piotr Kozik, Bartłomiej Luba, Błażej Moroń, Patryk Okrutny, Kacper Olszewski i Maciej Wójcik.

Źródło: Gmina Mirzec

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media