fbpx

Polecamy

Wystartowali o 11:11, przebiegli 1918 metrów – Bieg Niepodległości Starachowice 2019 (zdjęcia)

Narodowe Święto Niepodległości to niezwykle ważny dzień dla Polaków. Każdy radość z życia w wolnym kraju oraz pamięć o tych, którzy za tę wolność walczyli przez wiele lat, może wyrażać na swój sposób. Jedną z metod uczczenia Święta Niepodległości – rodzinnie i aktywnie – był udział w Starachowickim Biegu Niepodległości.

Uczestnicy zapisujący się do udziału w wydarzeniu otrzymywali białe i czerwone koszulki. Po odpowiednim ustawieniu biegnących na starcie, z lotu ptaka widoczna była biało – czerwona flaga.

Uczestnicy wystartować mogli w biegu głównym liczącym 7 kilometrów, oraz w biegu o symbolicznej długości 1918 metrów. W tym drugim udział wziął także m.in. Prezydent Miasta Marek Materek – ze względu na ubiór nie pokonał pełnego dystansu, ale podkreślał że warto było włączyć się w bieg nawet w taki sposób.

Dystans niespełna dwóch kilometrów pokonywały osoby w różnym wieku – biegli sami lub grupowo, dla sprawdzenia swych umiejętności lub dla zabawy, a przede wszystkim dla uczczenia wolności Polski. Pierwszy na mecie biegu pojawił się Michał Sawicki z Łazów z czasem 6:37.

W biegu głównym pierwsze miejsce w kategorii mężczyzn zajął Przemysław Szymanowski. Jednocześnie wygrał także całoroczny cykl Biegowego Grand Prix Starachowic 2019. W kategorii kobiet w Grand Prix wygrała jego małżonka Maria Pytel, która na trasie do Lipia była druga.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media