fbpx

Polecamy

Świętokrzyska policja podsumowała długi listopadowy weekend (wideo)

Długi listopadowy weekend za nami. Jak co roku w tym okresie nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci m.in. z Wydziałów Ruch Drogowego. Od 08 do 11 listopada na świętokrzyskich drogach doszło do 9 wypadków, w których 11 osób zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali łącznie 42 nietrzeźwych kierujących.

Podczas długiego listopadowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób podróżujących czuwali policjanci. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać zwiększoną ilość patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Na trasach były obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory. Policjanci pełniący służę tymi pojazdami hamowali zapał piratów drogowych. Między innymi w sobotę funkcjonariusze z grupy speed na drodze krajowej nr 7 zatrzymali do kontroli 45 –latka, który swoim BMW jechał 205 km/h. Inny kierujący BMW, 54 –latek pędził 180 km/h, natomiast 45–latek, rozpędził się do 210 km/h.

Od 8 do 11 listopada na drogach naszego województwa doszło do 9 wypadków, w których 11 osób zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 42 nietrzeźwych kierujących. W trakcie trwania działań 40 kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h.


reklama


  2018 2019
Wypadki 6 9
Ranni 5 11
Osoby, które zmarły 1 0
Nietrzeźwi 21 41

dj / kwp

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media