fbpx

Polecamy

Kolizje, przekroczenia prędkości i kierowcy na "podwójnym gazie". Długi weekend w powiecie starachowickim

Kolizje, przekroczenia prędkości i kierowcy na "podwójnym gazie". Długi weekend w powiecie starachowickim Kolizje, przekroczenia prędkości i kierowcy na "podwójnym gazie". Długi weekend w powiecie starachowickim

W poniedziałek zakończyły się działania pod nazwą „Listopadowy Długi Weekend 2019”. Podczas akcji na drogach powiatu starachowickiego doszło do 7 kolizji. Policjanci zatrzymali 3 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu oraz 4 kierujących którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Podczas minionego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali starachowiccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. W trakcie trwania działań doszło do 7 kolizji drogowych, zatrzymano 3 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu oraz ujawniono 4 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h.


reklama


W jednej sytuacji która miała miejsce w sobotę około godz. 20 kierujący passatem, wjechał w ogrodzenie posesji w m. Rzepin Drugi, a następnie odjechała z miejsca zdarzenia. Policjanci szybko ustalili kierującego pojazdem. Okazało się, że w momencie zdarzenia za kierownica siedział 35 letni mieszkaniec gminy Pawłów, który miał ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze w trakcie trwania działań, zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, stosowania się do ograniczeń prędkości przez kierujących, sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz to czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w sposób prawidłowy.

pk / kpp

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media