fbpx

100 lat Polskiego Czerwonego Krzyża w Starachowicach (zdjęcia)

15 listopada w Sali Olimpia Urzędu Miejskiego w Starachowicach odbyło się spotkanie jubileuszowe z okazji stulecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. Salę wypełnili ludzie dobrego serca od lat współpracujący z PCK – członkowie, przedstawiciele władz oraz dyrektorzy szkół.

Podczas spotkania przypomniano historię organizacji, jej założenia oraz zasady, którymi są: humanitaryzm, bezstronność, neutralność, niezależność, dobrowolność, jedność i powszechność. To właśnie o ogromnej wadze tych wartości mówili bardzo często zaproszeni goście w podziękowaniach dla członków starachowickiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. Nie zabrakło również wspomnień członków, którzy od lat tworzą historię PCK w Starachowicach. Jedną z takich osób jest dr Janusz Zakrzewski, prezes starachowickiego od działu.

Prezes Zakrzewski był również osobą, która podczas spotkania otrzymała najwięcej wyróżnień i odznaczeń, m.in. Kryształowe Serce przyznawane za wybitne zasługi w rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Podziękowania i odznaczenia wręczono również honorowym dawcom krwi i osobom wspomagającym działalność PCK w Starachowicach.

Na zakończenie uroczystości wystąpił Kabaret z Różą – założony kilkanaście lat temu przez doktora Janusza Zakrzewskiego, dziś działający pod patronatem Uniwersytetu Trzeciego Wieku.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media