fbpx

Polecamy

Konferencja o Prawach Dziecka (zdjęcia)

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Starachowicach odbyły się spotkania w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Konferencja zorganizowana została przez policjantów, w której udział wzięły dzieci i młodzież z jednej ze szkół podstawowych z terenu miasta.

Co roku 20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. To właśnie w tym dniu w 1989 roku Zgromadzenie ogólne ONZ przyjęło Konwencje o Prawach Dziecka. Ten dokument składa się z preambuły oraz 54 artykułów, w których zawarte są prawa każdego dziecka.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to dobra okazja, aby z dziećmi i młodzieżą porozmawiać o ich prawach, ale także o ich obowiązkach. Dlatego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wraz z policjantką z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zorganizowali konferencję dla uczniów. Odbyła się ona w sali narad im. Zdzisława Rachtana ps. „Halny” starachowickiej komendy. Podczas spotkania sierż. szt. Anna Kroner wraz z sierż. szt. Agnieszką Starayczenkow asystentem zespołu ds. Ochrony Praw Człowieka  KWP w Kielcach przeprowadziły prelekcję dotycząca praw dziecka oraz w praktyczny sposób  uświadomiły każdemu z uczestników jakie czynniki mogą wpłynąć na łamanie i nieprzestrzeganie tych praw. Na spotkaniu wyjaśniono znaczenie terminów tj. dyskryminacja, stereotyp oraz uprzedzenie. Dodatkowo policjantki przedstawiły dzieciom historię i założenia Konwencji o Prawach Dziecka. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w dyskusji, jak i również w zajęciach praktycznych.


reklama


Źródło: KPP w Starachowicach

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media