fbpx

Polecamy

Potrącenie na pasach. Strażak ze Starachowic udzielił pierwszej pomocy poszkodowanym

Potrącenie na pasach. Strażak ze Starachowic udzielił pierwszej pomocy poszkodowanym Potrącenie na pasach. Strażak ze Starachowic udzielił pierwszej pomocy poszkodowanym

21 listopada tuż po godzinie 7 rano przy wjeździe do Skarżyska od strony Starachowic doszło do potrącenia przez samochód osobowy Renault trójki dzieci i nauczycielki.

Kierujący Renault Clio, podróżujący od strony Starachowic potrącił cztery osoby na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Legionów. Wśród poszkodowanych było troje dzieci w wieku 12, 16 oraz 17 lat. Najmłodsi zostali przewiezieni do szpitala w Kielcach, natomiast 40-letnia kobieta do szpitala w Skarżysku. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierujący był trzeźwy.

Świadkiem wypadku był st. sekc. Łukasz Gromiec, który w tym czasie jechał do pracy w Starachowicach - Pan Łukasz na co dzień jest funkcjonariuszem Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Starachowicach. Strażak zabezpieczył miejsce zdarzenia i udzielił pomocy medycznej ofiarom wypadku przed przyjazdem zespołów ratownictwa medycznego.


reklama


Łukasz Gromiec pracuje w starachowickiej straży pożarnej od 7 lat. Poza służbą jest również czynnym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Ambrożowie, gdzie ratuje i pomaga na zasadzie wolontariatu.

W sytuacji wypadku na pewno życzylibyśmy sobie, aby pomoc dotarła natychmiast. Tymczasem w zależności od odległości od siedziby pogotowia czas dotarcia lekarza może być istotnie wydłużony.

Czasem o przeżyciu decydują sekundy. Oby było więcej takich osób, które posiadają wiedzę o ratowaniu i nie wahają się stosować jej na co dzień. Oby było więcej takich, jak Pan Łukasz.

kpp / kp psp / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media