fbpx

Polecamy

„Razem Bezpieczniej” w gminie Mirzec (zdjęcia, wideo)

W Trębowcu oraz Mircu zorganizowano szkolenia instruktażowo – pokazowe w ramach projektu „Razem Bezpieczniej”. W spotkaniach wzięli udział uczniowie, mieszkańcy, seniorzy oraz rolnicy.

Projekt został zrealizowany w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”. 

Szkolenie zostało one podzielone na dwa oddzielne projekty. Pierwszy z nich odbył się we wtorek w Trębowcu, pn. „Bezpieczeństwo pieszych w sołectwie Trębowiec”. W trakcie szkolenia uczestnicy mieli możliwość zapoznać się z wieloma aspektami szeroko związanymi z bezpieczeństwem. Policjanci Posterunku Policji w Mircu oraz starachowickiej komendy przeprowadzili teoretyczne i praktyczne zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, strażacy z OSP i PSP zaprezentowali posiadany sprzęt ratunkowy, członkowie Harcerskiej Grupy Ratowniczej „Starachowice” omówili i zademonstrowalizasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego podczas spotkania udzielali informacji na temat bezpieczeństwa podczas prac w gospodarstwie rolnym.

Drugi projekt został zorganizowany pn. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym na drogach gminnych w budynku Szkoły Podstawowej w Mircu. Podczas tego spotkania zostały poruszone kwestie związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego w każdej grupie wiekowej. Każdy chętny mógł przejechać specjalny tor, który symulował warunki panujące na drodze. Tym samym w sposób praktyczny zweryfikować zdobyta wiedzę podczas szkolenia.

W ramach tego projektu zostało wybudowane aktywne przejście dla pieszych, którego usytuowane jest w rejonie skrzyżowania drogi wojewódzkiej i powiatowej przy remizie OSP w Trębowcu.


reklama


Szkolenie instruktażowo – pokazowe w Trębowcu

Szkolenie instruktażowo – pokazowe w Mircu

pk / kpp / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media