fbpx

Polecamy

Nowe mikrobusy trafią do SOSW w Starachowicach i DPS w Kalkowie-Godowie (zdjęcia, wideo)

Dziś o godzinie 13.00 pod budynkiem Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbyło się uroczyste przekazanie dwóch nowych mikrobusów przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dwa nowe samochody dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych trafiły do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starachowicach i Domu Pomocy Społecznej w Kałkowie-Godowie. Udało się je zakupić dzięki środkom z PFRON-u i funduszom powiatu.

Starosta Piotr Babicki, wspólnie z wicestarostą Dariuszem Dąbrowskim i dyrektorem świętokrzyskiego oddziału PFRON Andrzejem Michalskim przekazali je dyrektorkom obu placówek.

Do tej pory DPS w Kałkowie - Godowie korzystał z 13 – letniego volkswagena, natomiast Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy posiadał 11 – letniego volkswagena transportera T5. Oba były już mocno wyeksploatowane. Zastąpią je teraz nowiutkie renault trafic grand pack clim z 2019 r., przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.

Pojazdy wyposażone są w mechaniczną platformę najazdową, zamontowaną przy tylnych drzwiach samochodu oraz fotele przestrzeni pasażerskiej szybko demontowane w II i III rzędzie. Gwarantują bezpieczeństwo i znakomitą obsługę osób niepełnosprawnych.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media