fbpx

Polecamy

Reaguj, nie bądź obojętny

Reaguj, nie bądź obojętny Reaguj, nie bądź obojętny

Sezon jesienno-zimowy to czas kiedy warunki pogodowe są potencjalnym zagrożeniem dla zdrowia i życia osób, które przebywają w nieogrzewanych pomieszczeniach oraz znajdując się w stanie bezradności ze względu na swoją sytuację życiową.

Każdego roku w okresie jesienno-zimowym w wyniku wychłodzenia organizmu w Polsce umiera kilkadziesiąt osób. Dlatego bardzo ważne jest, aby w czasie panowania niskich temperatur oraz niesprzyjających warunków pogodowych, zwracać szczególną uwagę na osoby przebywające w nieogrzewanych miejscach lub znajdujących się w innych sytuacjach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Jeżeli jesteśmy świadkami sytuacji, w której ktoś potrzebuje pomocy nie bądźmy obojętni i poinformujmy odpowiednie służby.


reklama


Policjanci w trakcie codziennej służby sprawdzają miejsca, w których osoby bezdomne mogą przebywać. Są to zazwyczaj pustostany, pomieszczenia nieogrzewane, opuszczone budynki, gdzie niekiedy ich stan jest już samym zagrożeniem dla osób w nich przebywających.

Nie tylko bezdomni czy nietrzeźwi narażeni są na niebezpieczeństwo wychłodzenia organizmu, ale również osoby w podeszłym wieku lub chore, które zamieszkują same, a z przyczyn życiowych nie są w stanie zapewnić sobie podstawowych potrzeb.Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, by uratować czyjeś życie.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media