fbpx

Polecamy

Starachowickie szkółki Piłkarskie z certyfikatami PZPN, Akademia Piłkarska STAR-u z najwyższą – złotą odznaką

Starachowickie szkółki Piłkarskie z certyfikatami PZPN, Akademia Piłkarska STAR-u z najwyższą – złotą odznaką Starachowickie szkółki Piłkarskie z certyfikatami PZPN, Akademia Piłkarska STAR-u z najwyższą – złotą odznaką

Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych.

Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku. Najwięcej certyfikatów przyznano w województwie śląskim – 85. Wśród nich 48 jest brązowych, 19 srebrnych, a 18 złotych.


reklama


Akademia Piłkarska SKS STAR Starachowice jako jeden z trzech klubów w województwie świętokrzyskim (obok Galacticos Ostrowiec oraz AP Champions Końskie) otrzymała najwyższe – złote odznaczenie Polskiego Związku piłki Nożnej w związku z prowadzonym przez PZPN programem certyfikacji szkółek piłkarskich. W programie bierze udział także Starachowicka Juventa. Do Katolickiego Klubu Sportowego trafiła srebrna odznaka.

Warto dodać, że w pierwszej edycji z 694 przyznanych certyfikatów 62% stanowiły odznaki brązowe, 21% Srebrne, 17% złote.

- To bardzo prestiżowe wyróżnienie, cieszymy się że realizacja projektu Akademia Piłkarska SKS STAR Starachowice została oceniona najwyższym stopniem, a zaangażowanie trenerów, zawodników i rodziców docenione. To duży sukces całej społeczności STARu Starachowice, który daje duży zastrzyk motywacji do jeszcze cięższej pracy. Działania Akademii są już zaplanowane w celu realizacji zadań programu certyfikacji, zgodnie z określonymi przez PZPN kryteriami i wymogami. Program Certyfikacji to świetna inicjatywa, dzięki której poziom szkolenia piłkarskiego w Polsce zdecydowanie się podniesie. Podziękowania dla włodarzy Miasta i Powiatu Starachowickiego, Gmin: Mirzec, Pawłów, Wąchock, a także sponsorów Pan Michał Dudek (STALTEX2) Pan Paweł Pater (STAR SAN DUO) oraz firm wspierających: ZEC Starachowice, Hotel Senator, Picars, AUTO-MAX, TURBOMAX, HALLSYSTEM, MILLENIUM INVEST - Podsumował Waldemar Rak - Prezes Akademii Piłkarskiej SKS STAR Starachowice.

laczynaspilka.pl / kr / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media