fbpx

Polecamy

Zamiast płatnego parkowania będzie zakaz? Wyróżniony

Zamiast płatnego parkowania będzie zakaz? Zamiast płatnego parkowania będzie zakaz?

W październiku radni miejscy zdecydowali o wprowadzeniu strefy płatnego parkowania w Starachowicach. Obejmie ona kilka ulic w rejonie zakładów MAN Bus sp. z o.o. Kilka ulic postanowiono jednak najpierw omówić z mieszkańcami.

W związku z deficytem miejsc postojowych w rejonie zakładów MAN Bus sp. z o.o. w Starachowicach została podjęta decyzja o utworzeniu strefy płatnego parkowania (SPP) aby zapewnić wystarczającą liczbę miejsc do parkowania potrzebnym mieszkańcom ulic objętych opracowaniem. Celem ustalenia takiej strefy jest usprawnienie systemu parkowania pojazdów, zmniejszenie deficytu miejsc postojowych oraz zwiększenie rotacji parkujących pojazdów samochodowych na obszarze charakteryzującym się znacznym deficytem miejsc postojowych - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Strefa płatnego parkowania wstępnie miała objąć: 1 Maja, Zakładową, Adama Mickiewicza, Robotniczą, Widok, parking przy ul. 1 Maja (na przeciwko Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2), parkingi przy ul. Zakładowej, Nową, Dubois´a, parking przy Starachowickim Centrum Kultury.


reklama


Na wniosek komisji finansowej ze SPP usunięto ulice: Adama Mickiewicza, Dubois´a i Nową. W ich sprawie postanowiono przeprowadzić konsultacje społeczne. Spotkanie z mieszkańcami odbyło się 2 grudnia.

Podczas dyskusji argumentowano, że strefa płatnego parkowania zamiast rozwiązać problem, spowoduje paraliż na wskazanych ulicach, choćby z uwagi na to, że uliczki są wąskie. W zamian padła propozycja zakazu zatrzymywania się z wyłączeniem mieszkańców.

 - Rozmowy z firmą MAN trwają kilka lat. Nie przyniosły żadnych efektów w postaci decyzji dotyczących np. parkingu wielopoziomowego. W ostatnich latach zadeklarowałem przekazanie nieruchomości należących do gminy, które leżą w bezpośrednim sąsiedztwie MAN-a. To był teren, który zgodziłem się użyczyć na ich rzecz. Podjęliśmy uchwałę Rady Miejskiej, która to umożliwiła. MAN z tej umowy się wycofał. Koncern w Monachium nie wyraził zgody na taką formę czyli użyczenie, a oni ponoszą nakłady inwestycyjne w postaci utwardzenia, tak żeby te samochody mogły tam parkować - mówił prezydent Marek Materek. 

1 komentarz

  • Monika
    Monika środa, 04 grudzień 2019 07:41 Link do komentarza

    Tak tylko że na Mickiewicza już nie ma gdzie stanąć i mówię o mieszkańcach ,proszę przyjechać tu w czasie pracy man i zoabczyc co się dzieje ;!

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media