Nagrodzeni za grafiki i wiersze (zdjęcia)
- Napisane przez Diamentowy Spotter
- Skomentuj jako pierwszy!
- Dział: Fakty
- Wydrukuj
Uczniowie szkół prowadzonych przez Gminę Mirzec odebrali nagrody za udział w dwóch gminnych konkursach na temat bezpieczeństwa.
Konkursy prowadzone były w ramach dwóch projektów realizowanych w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbyło się we wtorek 10 grudnia w Urzędzie Gminy w Mircu. W spotkaniu uczestniczyli wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, przewodnicząca Komisji Zdrowia, Oświaty i Kultury Anna Kawalec oraz Katarzyna Kąpała i Justyna Swat z Komisji Konkursowych. Spotkanie poprowadził Andrzej Kutwin, inspektor do spraw obronnych gminy Mirzec.
Do konkursu plastycznego dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych „Bezpieczeństwo człowieka na bezpiecznej drodze” zgłoszono 19 prac wykonanych przez uczniów klas V – VIII z siedmiu szkół podstawowych w gminie Mirzec: w Jagodnem, Gadce, Mircu, Małyszynie, Trębowcu, Tychowie Nowym i Tychowie Starym. Komisja miała trudne zadanie, aby wybrać najlepsze wyróżniające się prace, ponieważ poziom nadesłanych grafik był bardzo wyrównany.
Maria Tyszczuk – kl. V Szkoła Podstawowa w Mircu,
Nikola Zając – kl. VI Szkoła Podstawowa w Trębowcu,
Dominika Klimek – kl. VII Szkoła Podstawowa w Gadce,
Karolina Kaluga – kl. VI Szkoła Podstawowa w Trębowcu,
Aleksandra Stompor – kl. VI Szkoła Podstawowa w Tychowie Nowym,
Ola Potrzeszcz – kl. VI Szkoła Podstawowa w Trębowcu,
Jakub Zięba – kl. VII Szkoła Podstawowa w Tychowie Starym.
Na konkurs poetycki pod hasłem: „Bezpieczeństwo pieszych w sołectwie Trębowiec” zgłoszono 21 prac uczniów ze szkół w Jagodnem, Trębowcu i Tychowie Nowym w trzech grupach wiekowych (kl. III – IV, V – VI i VII – VIII). Komisja konkursowa postanowiła wyróżnić następujące osoby:
Pierwsze miejsce:
Dawid Ziółko – kl. III Szkoła Podstawowa w Trębowcu,
Kamil Rojek – kl. III Szkoła Podstawowa w Tychowie Nowym.
Paulina Biernacka – kl. V Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jagodnem,
Julia Przygoda – kl. IV Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jagodnem.
Małgorzata Niewczas – kl. VIII Szkoła Podstawowa w Tychowie Nowym,
Bartosz Gralec – kl. VIII Szkoła Podstawowa w Tychowie Nowym.
Wyróżnienia:
Martyna Strycharska – kl. III Szkoła Podstawowa w Trębowcu,
Jakub Kolasa – kl. III Szkoła Podstawowa w Trębowcu,
Lena Działak - kl. III Szkoła Podstawowa w Trębowcu,
Gabriela Pawelec - kl. III Szkoła Podstawowa w Tychowie Nowym,
Amelia Gunciarz - kl. III Szkoła Podstawowa w Tychowie Nowym,
Natalia Płaneta - kl. III Szkoła Podstawowa w Tychowie Nowym,
Amelia Matysek kl. III Szkoła Podstawowa w Tychowie Nowym,
Lena Sieczka – kl. VI Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jagodnem,
Natalia Nowak – kl. VI Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jagodnem,
Natalia Działak – kl. V Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jagodnem,
Jakub Rosiński – kl. V Szkoła Podstawowa w Trębowcu,
Karolina Kaluga – kl. VI Szkoła Podstawowa w Trębowcu,
Adam Pawelec – kl. V Szkoła Podstawowa w Tychowie Nowym.
Julia Działak – kl. VII Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jagodnem,
Krystian Pawelec – kl. VIII Szkoła Podstawowa w Tychowie Nowym.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
UGM / wł.