fbpx

Polecamy

Opróżnił nie swoją skarbonkę

Opróżnił nie swoją skarbonkę Opróżnił nie swoją skarbonkę

Nawet 5 lat więzienia grozi 24-letniemu mieszkańcowi gminy Mirzec, którego w czwartek zatrzymali kryminalni z Komisariatu Policji w Bodzentynie. Śledczy ustalili, że mężczyzna pod koniec lipca tego roku, na terenie gminy Nowa Słupia ukradł 22-latkowi 1800 złotych. Pieniądze pokrzywdzony miał schowane w metalowej skarbonce. Skrupulatna praca policjantów z bodzentyńskiego komisariatu sprawiła, że 24-latek nie uniknie odpowiedzialności za swoje zachowanie.

Na początku sierpnia do komisariatu w Bodzentynie zgłosił się 22 latek. Młody mężczyzna poinformował mundurowych, że ktoś ukradł mu 1800 złotych w gotówce. Pieniądze pokrzywdzony miał schowane w metalowej skarbonce, w swoim mieszkaniu na terenie gminy Nowa Słupia. Śledczy z Referatu Kryminalnego bodzentyńskiej jednostki skrupulatnie zaczęli gromadzić każdy materiał dowodowy. Przeanalizowali dokładnie możliwości wystąpienia kradzieży i wszystko szczegółowo przeanalizowali.


reklama


Nad rozwiązaniem tej zagadki pracowali kilka miesięcy, ale wszystkie czynności dały trafne efekty. Stróże prawa wpadli na trop 24- letniego mieszkańca gminy Mirzec, który pod koniec lipca był w mieszkaniu pokrzywdzonego. Kiedy zestawili ze sobą wszystkie materiały i dane podejrzewanego, nie mieli już wątpliwości, że to on jest odpowiedzialny za zniknięcie pieniędzy. W czwartkowy poranek funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bodzentynie pojechali na teren powiatu starachowickiego i zatrzymali 24-latka. Mężczyzna był zdziwiony wizytą policjantów ale nie ukrywał, że wie w jakiej sprawie mundurowi do niego przyjechali. Sprawca został zatrzymany i trafił na przesłuchanie.

24-latek przyznał się do kradzieży pieniędzy. Jego zachowanie wkrótce oceni sąd. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media