fbpx

Polecamy

Co można znaleźć w „Archipelagu skarbów”? (zdjęcia)

Jak zdrowo żyć, jak radzić sobie z negatywnymi emocjami, jak oprzeć się presji rówieśników. O takich zagadnieniach rozmawiali uczniowie Szkoły Podstawowej w Mircu podczas dwudniowych warsztatów „Archipelag skarbów”.

Warsztaty na początku grudnia zorganizowali trenerzy Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej. Prowadzący mówili o zdrowym i mądrym stylu życia, zachęcali do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy i pornografii. W trakcie dwóch dni trenerzy przekazali uczniom wiedzę o przyjaźni, miłości, budowaniu relacji opartych na zaufaniu i szacunku. Młodzi ludzie otrzymali konkretne wskazówki jak radzić sobie ze złością, gniewem, presją rówieśników. W programie wykorzystane zostały ciekawe prezentacje multimedialne, krótkie filmiki, muzyka. Uczniowie chętnie brali udział w dynamicznych ćwiczeniach i scenkach, które były nagradzane brawami i drobnymi upominkami.

Ważnym elementem programu był festiwal twórczości młodzieży. Chętni uczniowie z dnia na dzień przygotowali wiersze, prezentacje multimedialne a nawet rozprawki na takie tematy jak „Szacunek do kobiet” „Moje codzienne obowiązki”, „Jak radzić sobie ze złością” Prace zostały zaprezentowane podczas podsumowania warsztatów, w których uczestniczył wójt Mirosław Seweryn. Warsztaty zakończyły się wspólnym śpiewaniem „Szanty z Archipelagu skarbów”.

W ramach programu odbyło się również informacyjno - szkoleniowe zebranie rady pedagogicznej. Nauczyciele zostali wyposażeni w konspekty do prowadzenia zajęć umacniających treści programu. W najbliższym czasie planowane jest spotkanie dla rodziców.


reklama


UGM / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media